Вибір редакції
Харків

Як Харків пережив 1000 днів війни

19 листопада виповнюється 1000 днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Харків із першого дня став прифронтовим містом. Постійними обстрілами російські війська намагаються зруйнувати цивільну інфраструктуру та паралізувати життя в мільйонному мегаполісі. Що для Харкова та регіону означають 1000 днів війни? Втрати Харківщини В обласні…

Другий після Трампа. Хто такий Джей Ді Венс?

Передбачувана команда обраного президента США Дональда Трампа - дивує і часом навіть шокує. Це вельми дивні люди з, м'яко кажучи, суперечливими переконаннями. Тому, звісно, цікаво зрозуміти, звідки вони взялися, чому саме вони і головне - чому виграв Трамп? Чому американці обрали шлях, який, мабуть, ще ніколи в новітній історії не відрізнявся н…

Квартири в Харкові - у 2 рази дешевше, ніж у Рівному та Вінниці, і в 3 рази дешевше, ніж у Києві

Квартири в Харківській області дешевші, ніж у більшій частині регіонів України. У низці випадків ціни відрізняються в рази. Про це свідчать дані досліджень порталу DIM.RIA. Ціни в новобудовах Середня ціна одного квадратного метра в новобудовах у Харківській області в жовтні 2024 року становила 757 дол. США. Це 15-те місце серед усіх регіонів.…

Погода
Статті

Статті

Оберіть дату:
Другий після Трампа. Хто такий Джей Ді Венс?

Другий після Трампа. Хто такий Джей Ді Венс?

Передбачувана команда обраного президента США Дональда Трампа - дивує і часом навіть шокує. Це вельми дивні люди з, м'яко кажучи, суперечливими переконаннями. Тому, звісно, цікаво зрозуміти, звідки вони взялися, чому саме вони і головне - чому виграв Трамп? Чому американці обрали шлях, який, мабуть, ще ніколи в новітній історії не відрізнявся настільки радикально від…

Держпром. Той, що пережив Другу світову

28 жовтня близько 21:00 російські війська завдали чергового удару по центру Харкова і влучили в Держпром, який вважається одним із символів міста. Держпром - перший український хмарочос і один із найяскравіших зразків конструктивізму, що набув поширення в 1920-30-х роках. У 2023 році організація ЮНЕСКО внесла Держпром до Міжнародного списку культурних цінностей,…

Водяні млини та 100 тонн сміття. Із історії річки Лопань

Лопань можна назвати "сестрою" річки Харків. Саме в місці злиття цих двох річок у середині XVII століття було збудовано Харківську фортецю, яка згодом розрослася у друге за величиною місто України. Перша згадка Уперше річка Лопань, як і річка Харків, згадується 1556 року в рукописному документі під назвою "Велике креслення". Тобто назва річки…

Підвищення податків. Корисно знати

Верховна Рада України 10 жовтня змінила деякі правила сплати податків. Зокрема, значно підвищується військовий збір. За розрахунками Мінфіну, лише збільшення військового збору додатково дасть бюджету: 27,3 млрд грн - у 2024 році; 107,7 млрд грн - у 2025 році. Загальні ж додаткові збори плануються на рівні: 58 млрд грн - у 2024 році; 137 млрд грн -…

"Ти мене вбивай тут, стріляй". Історія директорки ліцею з Харківщини, яка відмовилась співпрацювати з окупантами

Село із незвичайною назвою Лісна Стінка лежить на правому березі Оскільського водосховища. Це досить віддалене село, майже крайня точка Куп'янського району, проте в ньому є великий ліцей, який у лютому 2022 року ряснів українськими прапорами та гербами. Директорка ліцею Лариса Володимирівна Фесенко пережила російський полон, але не згодилась допомогти нести “русский…

Підвищення пенсій, повістки поштою, обмеження банківських переказів: що змінилося для українців із жовтня?

З жовтня життя жителів України зміниться. Для деяких категорій громадян збільшаться пенсії, почнуть діяти ліміти на банківські перекази між картками, а повістки ТЦК почнуть надсилати поштою.  Підвищення пенсії У жовтні 2024 року збільшаться пенсії для тих пенсіонерів, яким протягом місяця виповниться 70, 75 і 80 років. Підвищення пенсії відбудеться:…

Як захиститися від диму лісових пожеж. Корисно знати.

На околицях Харкова вирують лісові пожежі, спричинені аномальною температурою повітря та відсутністю опадів. Уже кілька тижнів харків'яни відчувають запах диму, а подекуди, навіть спостерігають його візуально. Що робити в цьому випадку і як захистити себе та своїх близьких від шкідливого впливу диму? Про це ми поговоримо нижче. А спочатку - про шкідливість диму…

Удянська стежка. П'ять кілометрів велокайфу

Про це місце я дізнався під час бесіди з продавцем веломагазину. Питання, а де в Харкові покататися на велосипеді, неминуче постає перед кожним велосипедистом після того, як з розряду «покатушечник вихідного дня» він переходить до розряду громадян, для яких велосипед стає невід'ємною частиною повсякденності. Через певний час 10-кілометровий радіус навколо…

Готуємося до зими. Утеплення вікон

У нашій минулій статті в рамках рубрики «Готуємося до зими» ми розповіли про утеплення стін. Сьогодні поговоримо про утеплення вікон. Для початку потрібно розділити утеплення самих вікон і утеплення віконних укосів. Неправильний монтаж віконної рами може призвести до того, що тепло буде йти через укоси. Визначити, в якому місці йде тепло, просто: досить…

Річка Харків. Трохи історії

Річка Харків в історії міста Харкова посідає особливе місце. За однією з версій, саме вона дала назву спочатку невеликому містечку, яке за 370 років доросло до мегаполісу з півторамільйонним населенням. На підтвердження цієї версії історики, як правило, використовують «Топографічний опис Харківського намісництва» 1788 року, в якому йдеться:  «Губернське…

10 нових символів Харкова

23 серпня харків'яни відзначають День міста. Цього року Харкову виповнюється 370 років. За ці роки у міста з'явилася ціла низка символів, за якими його  впізнають у країні та за кордоном: Покровський собор XVII століття, дзвіниця Успенського собору, Держпром, Дзеркальний струмінь, площа Свободи та інші.  SQ пропонує перелік того, що могло б стати новими…

Готуємося до зими. Утеплення стін

Той факт, що зима буде непростою, - загальне місце міркувань усіх чиновників. Утім, здебільшого вони висловлюють стриманий оптимізм, тож цілком можливо, ніякого апокаліпсису не станеться. Тим більше, і минула зима обіцяла бути складною, але якось ми її пережили.  Але як би там не було, утеплятися потрібно. Що буде з опаленням і електрикою - питання відкрите, але…

Квартири в Харкові - у топ-5 найдешевших в Україні (ціни за регіонами)

Харків увійшов до п'ятірки міст України із найнижчими цінами на квартири на вторинному ринку. Про це свідчать дані аналітичного центру DIM.RIA станом нра липень 2024 року. Попит на вторинне житло в Харківській області зріс на 8% порівняно з червнем, що є одним із найвищих показників серед регіонів України. При цьому загальна тенденція на ринку нерухомості показує…

У яких районах Харкова найдорожчі та найдешевші квартири (цифри)

Ціни на квартири на ринку нерухомості Харкова значно відрізняються залежно від району міста Станом на серпень 2024 року Шевченківський та Основ'янський райони лідирують за цінами як покупки, так і оренди житла. Натомість Індустріальний, Салтівський та Немишлянський райони пропонують найдоступніші варіанти, повідомляють аналітики порталу нерухомості ЛУН.…

Як в Харкові отримати компенсацію за купівлю генератора: інструкція

У Харкові запроваджено програму часткового відшкодування вартості генераторів для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) та управителів багатоквартирних житлових будинків (УБЖБ). Ключові моменти програми: розмір компенсації: 70% вартості придбаного генератора, але не більше 100 000 грн; період дії:…

Жінки у війні

Волонтерство, допомога військовим і цивільним, які цього потребують. Бізнес і турбота про близьких. Роль жінок у російсько-українській війні ще знайде своїх літописців, які розкажуть тисячі історій про те, як змінювалося українське суспільство. А поки що - три історії. Три жінки. Як війна змінила їхнє життя, чим вони займаються зараз і про що мріють? Відповіді - у невеликому…

Якою мовою розмовляють харків'яни та до якої церкви ходять: результати опитування

У побуті харків'яни здебільшого використовують російську та українську мови, а серед релігійних конфесій найпопулярнішими є УПЦ Київського патріархату та ПЦУ. Більша частина харків'ян - це люди низького достатку і лише близько половини дорослих містян має роботу. Такі результати соціологічних досліджень, які у квітні-травні 2024 року провела соціологічна група…

Як харків'яни пристосувалися до війни: опитування

Харків'яни в період підномасштабного вторгнення РФ запаслися водою, їжею та ліками, майже дві третини зібрали тривожні валізи. Незважаючи на регулярні жорстокі обстріли міста, бомбосховищами користується лише 6% містян, а в разі загострення ситуації, більш ніж половина планують залишатися в місті. Такими є результати соціологічних досліджень, які у квітні-травні 2024…

Як харків'яни оцінюють своє місто: опитування

Харків'яни вважають своє місто доглянутим, радісним, економічно розвиненим та екологічно чистим. Але небезпечним, що значною мірою пов'язано з близькістю до зони військових дій. Абсолютна більшість городян пишається тим, що проживає в Харкові. Про це свідчать дані соціологічних досліджень, які у квітні-травні 2024 року провела соціологічна група «Рейтинг»…

Як харків'яни оцінюють ЖКГ, транспорт, дороги і школи в місті: опитування

Харків'яни високо оцінюють роботу місцевих комунальників і міського транспорту, критично ставляться до роботи поліції та сфери освіти, але загалом вважають, що справи в місті розвиваються в правильному напрямку. Такі дані соціологічних досліджень, які у квітні-травні 2024 року провела соціологічна група «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних…

Чому і навіщо підняли тариф на світло та чи перестануть його тепер вимикати?

Із 1 червня світло в Україні подорожчало на 70%: новий тариф становить 4,32 грн/кВт*год. (попередній тариф був 2,64 грн/кВт*год.). Таке різке зростання ціни, ще й у воєнний час, викликало обурення у населення, яке врівноважується лише сподіваннями, що, можливо, після подорожчання хоча б не будуть вимикати електрику. Чи можна на це розраховувати та взагалі – чому…

Чому окупація Харкова неможлива? Корисно знати

Чутки про те, що РФ почне наступ на Харків, не вщухають уже кілька місяців. Змінюється тільки їхня інтенсивність та умовний "напрямок удару". Представники влади, армії та розвідки ці чутки постійно спростовують, але деяким харків'янам, на жаль, цього недостатньо, і страх нікуди не дівається. Хоча насправді є об'єктивні причини, через які окупація Харкова…

Чи можна жити без центрального опалення? Європейський досвід

Харків на невизначений термін залишився без ТЕЦ, які давали жителям левову частку тепла в будинках. Про таку річ, як "центральне опалення", більшості харків'ян, схоже, доведеться забути щонайменше на один опалювальний сезон. При цьому керівники міста та області висловлюють стриманий оптимізм, плануючи децентралізувати опалювальну систему шляхом використання…

Руйнування ТЕЦ: що буде з опаленням у Харкові?

22 березня РФ завдала майже 20 ракетних ударів по енергоінфраструктурі Харкова та області. Ця атака оцінена фахівцями як найскладніша за наслідками від початку війни: спеціалісти стверджують, що росіяни намагалися знищити усі енергообєкти регіону. Ситуацію зі світлом вдалося певною мірою стабілізувати, причому у стислі терміни: живлення міста відбувається за рахунок інших…

Ракети ATACMS: корисно знати

Уже дуже скоро США можуть передати Україні ракети ATACMS. Їхня дальність сягає 300 км, тобто тилова інфраструктура противника, яку і без того дістають наші БПЛА, буде ще більш вразливою. Крім того, ракети такої дальності, відправлені вглиб ворожої території, можуть посіяти паніку і стати ще одним аргументом на користь згортання так званої СВО для північного сусіда, який…

Міні-ТЕЦ, які можуть замінити центральне опалення: що це таке і скільки їх потрібно Харкову?

Кілька днів тому Міністерство відновлення поширило новину про те, що Харківська область отримала 6 міні-ТЕЦ, які можуть дати тепло у квартири. Голова ради Української асоціації відновлюваної енергетики, генеральний директор "Solar Generation" Станіслав Ігнатьєв розповів SQ деякі деталі. За його словами, Харківська область отримала міні-ТЕЦ потужністю 2 МВт…

Новий закон про мобілізацію. Корисно знати

Учора, 12 квітня, Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про мобілізацію №10449.  Тепер його має підписати спікер та передати на підпис президенту. Документ набуде чинності через місяць після того, як його підпише глава держави. Основні положення ► Нові обов‛язки. Чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові…

Наскільки може зрости тариф на електроенергію: думка експерта

Після кількох серій російських ракетних ударів по енергоінфраструктурі в Україні на різних рівнях почали обговорювати можливе зростання тарифів на електроенергію. Ніякого офіційного рішення з цього приводу ще не прийнято. Чи можливе та чи потрібне підвищення тарифів, а також наскільки може подорожчати електроенергія – ми запитали  у доктора технічних наук, професора,…

Чому Харків - годинами без світла, хоча в Україні немає дефіциту електроенергії: пояснює енергетик

Після ракетних ударів по енергетиці, завданих 22 березня, Харків живе в режимі жорсткої економії світла. У місті діють графіки віялових відключень, але додатково до них іноді бувають ще й аварійні вимкнення. Як результат – в окремі дні в деяких будинках не було світла по 10-15 годин поспіль. У той же час Міненерго у своїх щоденних зведеннях повідомляє, що ситуація…

Як працює енергосистема і чим небезпечні удари по ній. Корисно знати

Після ударів РФ по енергетичній системі України вимкнення світла у переважної більшості харків'ян стали, на жаль, буденним явищем. Ми вирішили стисло і зрозумілою мовою пояснити, як працює енергетична система країни і чому немає світла.  Отже, все починається з генерації електрики на електростанціях різних типів: теплових (ТЕС), гідроелектростанціях (ГЕС),…

12
Останні новини