Війська РФ змінили тактику ударів по Харкову. В останній час вони використовують масовані удари дронами «Герань-2». Удари завдаються хаотично. У чому полягає логіка нової тактики, розповів речник Харківської облпрокуратури Дмитро Чубенко,
Наприкінці березня - на початку квітня росіяни завдали низку масованих ударів по Харкову. Удари завдаються безпілотниками «Герань-2» (це аналог іранського «Шахеда», але виготовлено не в Ірані, а в РФ). Використовується від 10 безпілотників.
За словами Чубенко, це сильно шкодить роботі ППО, оскільки чим більше повітряних цілей, тим важче збивати їх.
Куди б’ють
Росіяни кожного разу обирають різні цілі для завдання ударів: це може бути декілька обстрілів поспіль промислової зони чи житлової забудови.
«Зрозуміти, що буде наступним, або проаналізувати системність попередніх ударів - неможливо. Оскільки цієї системності по цілях немає. Вони обирають по внутрішніх принципах, які нам невідомі, залежно від тих цілей, які вони планують досягнути. Якщо вони планують залишити без якоїсь однієї там з комунікацій - тепла, електроенергії, світла, водопостачання, то вони обирають одну ціль. Якщо вони планують створити якісь панічні настрої в місті, - вони б'ють по житловій забудові, що негативно, відповідно, впливає на жителів міста», - каже Чубенко.
Створення інформаційних приводів
За оцінкою Чубенко, тактика масового використання безпілотників дає росіянам можливість створювати інформаційні приводи. Вони розповідають про масовані удари, це створює відповідний резонанс.
«Люди про це спілкуються на вулицях, з друзями, ось черговий удар, як важко жити. Але росіяни цього і досягають. Вони цього і хочуть, щоб люди спілкувались між собою про те, як важко жити зараз, і яка велика небезпека. Це один з прийомів інформаційно-психологічного впливу. І як не крути, це їм допомагає, але від цього не відійти. Є люди, багато цивільних людей, які не готові до цієї війни, яким складно це сприймати. Росіяни цим користуються, вони продовжують», - розказав Чубенко.
Чому росіяни атакують Харків «Молніями»
«Молнія» - це безпілотник меншої потужності, ніж «Герань-2». Але він і коштує набагато дешевше.
Вибір зброї, за оцінкою Чубенка, залежить від тих цілей, які обирають для атак війска РФ.
Також різні підрозділи, що атакують Харків, мають різне озброєння: це як і приватні військові компанії, так і контрактники, і мобілізовані.
«В кожного з підрозділів є свої завдання, свої можливості матеріально-технічні. Хтось виготовляє дрони самостійно на базі своїх підрозділів, комусь передають від Міноборони контрактними. Щодо виготовлення «Молнії», то це може здійснюватися на базі якихось бригад, оскільки їхнє виготовлення доволі просте з фанери, пінопласту, ізострічки», - розказав Чубенко.
Звідки найбільше атакують Харків
За даними Чубенко, пуски «Шахедів» по Харкову і області здебільшого здійснюються з Бєлгородської, Курської та Брянської областей.
Фото: Суспільне Харків/ Євген Гертнер, В'ячеслав Мавричев