Війська РФ змінили тактику ударів по Харкову. В останній час вони використовують масовані удари дронами «Герань-2». Удари завдаються хаотично. У чому полягає логіка нової тактики, розповів речник Харківської облпрокуратури Дмитро Чубенко, пише «Суспільне».
Наприкінці березня - на початку квітня росіяни завдали низку масов…
Російський агент готував вбивство голови Харківської ОВА Олега Синєгубова. Про це повідомили у прокуратурі.
Чоловік планував здійснити підрив автомобіля, яким користується керівник ХОВА. За це він мав отримати 50 тис. доларів США.
Проте, на той час українські правоохоронці вже розшукували кілера за скоєння інших злочинів, тому він вирішив від…
На війні багато що ламається, але вона ж вчить людей триматися разом. Коли біда приходить несподівано, люди об’єднуються, щоб підтримати тих, хто цього потребує. Один вчинок породжує ланцюжок добра: так проявляється справжня сила спільноти.
Увечері 26 березня росіяни масовано обстріляли Харків. Загалом було зафіксовано 12 влучань, частина…
У перейменованому місті Харківської області створили новий герб - із бабаками, короною та соняшником
В місті Златопіль (колишній Первомайський) Харківської області створили нові герби – великий та малий – та прапор. Про це повідомив мер Микола Бакшеєв.
За його словами, геральдику розробили, враховуючи пропозиції місцевих мешканців.
Нові геральдичні символи виглядають так:
малий герб – у вигляді щита, на якому зображено контур зіркоподібної фортеці з бастіонами та пшеничні золоті снопи;
великий герб – теж у вигляді щита, обрамованого картушем і увінчаного срібною короною. Тримють його два бабаки. Під щитом - стрічка з написом «ЗЛАТОПІЛЬ», колосся і квітка соняшника;
прапор - квадратне полотнище, розділене по діагоналі на два рівні трикутника, жовтий та зелений. У верхньому - контур зіркоподібної фортеці з бастіонами, у нижньому – пшеничні снопи.
"Бабаки виконують функцію щитоносців, бо, за законами геральдики, повинен бути хтось, хто "триматиме" герб. Дуже часто це леви, наприклад. У нас це бабаки, бо вони живуть на фортеці. Їх не можна ані переселити, ані завести штучно. Але в нас вони оселилися. У нас ціле паломництво з людей, які їдуть на них подивитися", — прокоментував Бакшеєв для Суспільного.
Згідно з висновками Українського геральдичного товариства, нові герби та прапор Златополя оригінальні, цікаві та підкреслюють особливості поселення, а також відповідають принципам формування єдиної системи.
За словами Бакшеєва, наприкінці січня 2025 року нову геральдику планують затвердити на сесії міської ради.