Донедавна мало хто використовував такий прилад, як стабілізатор напруги, але у 2022 році все змінилося. Унаслідок російських ракетних ударів по інфраструктурних об'єктах сильно постраждала енергосистема України. А перепади напруги призводять до виходу з ладу побутової техніки, що значно впливає не тільки на комфорт, а й на матеріальне становище українців.
Для чого потрібен стабілізатор напруги
Стабілізатор - це пристрій, який компенсує коливання напруги в електричній мережі. Також він служить для захисту електроприладів від підвищеного або зниженого рівня напруги. У зв'язку з важкою економічною ситуацією в країні, вибір цього пристрою не має позначитися на вашому матеріальному становищі. Значно ціна стабілізатора залежить від принципу роботи й конструкції приладу. За цими параметрами можна виділити основні різновиди стабілізаторів напруги:
- релейні;
- електромеханічні;
- інверторні;
- тиристорні;
- ферорезонансні;
- симісторні.
Як вибрати стабілізатор напруги
Є досить багато критеріїв, за якими можна вибирати прилад. До основних належать:
- місце встановлення;
- дозволена потужність споживачів, що підключаються;
- ціновий діапазон;
- термін експлуатації;
- межі вхідної напруги;
- швидкість стабілізації.
Під час вибору стабілізатора напруги необхідно враховувати не тільки параметри мережі, а й вимоги електроприладів, що підключаються. Адже від якості пристрою багато в чому залежить їхній термін експлуатації.
Які прилади захищає побутовий стабілізатор напруги
Сучасна побутова техніка часто комплектується дорогою і чутливою електронікою. У разі виходу з ладу важливої мікросхеми або чипа ціна ремонту буде практично нарівні з купівлею нового обладнання.
Через стрибки напруги може статися коротке замикання, яке призведе до значних матеріальних збитків. Або ж може бути ситуація, коли зниження напруги призведе до втрати даних або важливих документів. Це лише мала частина можливих наслідків нестабільної роботи енергосистеми.
Тому рекомендується використовувати стабілізатори напруги для приватних будинків і квартир. Підключати до них можна більшість важливого обладнання, наприклад, холодильник, персональний комп'ютер, телевізор, опалювальний котел тощо. Підключення електроприладів до стабілізатора напруги зробить життя комфортним навіть за недостатньої якості струму в мережі. Можна не переживати, що через перепади постраждає техніка, перегорять дорогі плати.
Стабілізатор напруги - важливий пристрій, особливо в наш час. Його наявність надійно захистить побутові та офісні електроприлади під час перепадів параметрів струму в мережі.