У Дворічанській громаді мирні люди знаходяться під постійними обстрілами. Через обстріли мешканці пересуваються тільки вночі. Російські дрони полюють за евакуаційними групами. Про ситуацію на Дворічанщині розповіла голова селищної військової адміністрації Галина Турбаба,
«Громада перебуває під постійним вогнем окупантів, дрони снують у всіх населених пунктах і долітають всюди. Через небезпеку люди змушені залишатися у сховищах протягом дня і пересуватися лише з настанням темряви», - розказала очільниця громади.
Без світла
В Дворічанскій громаді майже немає електропостачання. Світло є лише у селах Колодязне та Обухівка, а в інших населених пунктах мережі перебиті. Ремонт електромереж - небезпечний для комунальників. Наближені до лінії фронту села залишаються знеструмленими.
Евакуація
У громаді проводиться евакуація місцевих мешканців. Але вона відбувається у надзвичайно складних умовах: російські війська обстрілюють евакуаційні групи.
У грудні 2024-го, коли російські війська почали форсувати річку Оскіл у напрямку Новомлинська та Дворічної, частина населення вирішила виїхати. Найбільше місцевих жителів евакуювалося з сіл Кутьківка, Западне та Рідкодуб. У адмінцентрі громади – селищі Дворічна - перебувало від 45 до 60 людей (до війни там мешкало близько 4 тис. людей). У селищі давно немає зв’язку.
На початок квітня, за даними Турбаби, всього у громаді залишається до 500 мешканців (до війни було понад 19 тисяч).
Гуманітарна допомога
До громади попри обстріли вдається доставляти гуманітарну допомогу. У квітні завезено продуктові набори від організації World Central Kitchen та фонду «Нескорений Харків». Старости розподілили продукти серед населення.
Для вимушених переселенців з Дворічанської громади, які перебувають у Харкові та області, благодійники надали 1500 продовольчих і 1290 овочевих наборів у січні, 1146 продовольчих наборів у лютому.
Сім’ям з дітьми видали постільні набори, ковдри, пледи, набори гігієни. 50 маломобільних громадян отримали спальні набори та підгузки.
Для школярів передано канцелярське приладдя та іграшки.