За традицією з нового календарного року починають діяти нові закони. Від початку 2025 року вчителі мають отримувати щомісячні надбавки до зарплат, підприємцям доведеться платити більше податків, на водіїв чекають нові правила оформлення "автоцивілки", зміниться порядок встановлення інвалідності.
Вчителі отримуватимуть більше
У новом…
Які події, питання і теми виявилися найцікавішими для жителів Харкова в році, що минає? Від руйнувань інфраструктури та перейменування станцій метро до змін у соцвиплатах і житті переселенців - ми зібрали топ-20 новин, які найбільше привернули увагу читачів Status Quo. Цей список - зріз того, чим жив Харків у 2024-му, що минає.
Отже, топ-20 нови…
Завершено конкурс проектів на відновлення будівлі Харківської обласної військової адміністрації по вулиці Сумській, 64.
Будівля обладміністрації була частково зруйнована внаслідок російського ракетного удару 1 березня 2022 року. У грудні того ж року її законсервували.
Конкурс "Відродження харківської площі Свободи" у вересні 2…
"Краще б ти відрізав ногу": харків'янин вимагає звільнення голови обласної МСЕК
Харків'янин Дмитро Олійник вимагає звільнити керівника обласної медико-соціальної експертної комісії №3 Ларису Бунічеву. Чоловік був поранений у перші дні війни в бою за 134-ту школу в Харкові. У нього - серйозні проблеми з ногою. Але в МСЕК замість другої групи інвалідності йому дали третю.
За словами Олійника, у МСЕК йому заявили, що 2-гу групу він міг би отримати, якби ногу ампутували.
"Так нащо ти залишав свою ногу треба було аби її відрізали і була б 2 група (с). Бунічева Лариса Леонідівна - голова обласної МСЕК. Це так виглядає вдячність людям, які стали на захист держави. Так тоді виходить треба було і загинути у одному із штурмів. Це як треба відноситися до військових, що можна не брати до уваги висновки київських клінік про те, що права нога втратила свою функціональну здатність і являється біопротезом. Цього комісії мсек замало. 15 операцій. Замало. Треба вирвати все живе з людини та єхидно сказати: "Якби була ампутація - то була 2 група…", - написав ветеран на своїй сторінці у Facebook.
Влітку Дмитро Олійник писав, що нога повністю позбавлена функціоналу.
"По факту є лише постійний біль. І всихання. Кожного тижня я заміряю її довжину і об’єм і кожного разу вона зменшується. Для того аби м’язи стимулювалися, щодня потрібно робити ряд процедур які мають її тримати в тонусі. Але замість того щоб це все робити, на жаль, змушений щодня вирішувати купу бюрократичних моментів. І коли вони всі вирішаться можна буде зайнятися відновленням.", - повідомляв поранений військовий.
Дмитро Олійник посилається на статтю 7 закону "Про реабілітацію осіб з інвалідністю", у якій ідеться про те, що якщо поранення отримано під час захисту країни, то групу інвалідності потрібно підвищувати на один щабель.
Він вимагає звільнити керівника МСЕК і пропонує на такі посади призначати ветеранів.
У департаменті охорони здоров'я Харківської обласної військової адміністрації обізнані з ситуацією і заявили про перевірку.
"Щодо інциденту, який стався у Харківському обласному центрі медико-санітарної експертизи №3 за участі виконуючої обов'язки завідувача закладу та одного з пацієнтів, проводиться внутрішнє розслідування", - зазначили у ХОВА.
Щоб провести аналіз дій працівників МСЕК, чекають на висновок Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ України. Про всі рішення влада обіцяє інформувати громадськість.
МСЕК - це комісія, яка приймає та розглядає документи від осіб, які звертаються для встановлення групи інвалідності. Комісія проводить огляд і ухвалює рішення щодо наявності чи відсутності інвалідності у людини, а також встановлює групу інвалідності - першу, другу чи третю, залежно від результатів обстеження.