Підприємство "Українська Баварія" (Харків) розробляє інвестиційний проект установки в Харкові автоматів з продажу питної води. Про це 24 вересня на зустрічі голови Харківської облдержадміністрації (ХОДА) Михайла Добкіна з делегацією Ради директорів Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) повідомив заступник голови ХОДА Андрій Моченков.
За його словами, підприємство-ініціатор припускає, що інвестиційний проект буде включений до національного проекту "Якісна вода" (його реалізує Національне агентство з інвестицій та управління національними проектами України). Планований обсяг інвестицій у реалізацію проекту - 6 млн.дол., термін окупності - до трьох з половиною років. Вода повинна бути недорогою - це одна з вимог, що пред'являються до проекту.
Як уточнив "SQ" співробітник пивзаводу "Нова Баварія" (Харків), який має відношення до розробки проекту, поки складно сказати, скільки саме автоматів буде встановлено в Харкові: ведуться розрахунки й узгодження. Воду планується брати з уже наявної в розпорядженні заводу свердловини.
Довідка "SQ". Згідно з планом реалізації національного проекту "Якісна вода", до кінця 2012 р. повинна бути змонтована мережа з 300 точок продажу чистої води в Луганську, Маріуполі та Одесі. В цілому техніко-економічне обґрунтування проекту передбачає створення мережі пунктів очищення води в 15 містах України: Алчевську, Дніпропетровську, Харкові, Херсоні, Києві, Луганську, Луцьку, Маріуполі, Миколаєві, Одесі, Рівному, Тернополі, Вінниці, Запоріжжі, Житомирі. Розробником техніко-економічного обґрунтування проекту є німецька компанія "Eco-Holz Vertriebs GmbH".
За розрахунками Нацагентства, загальний обсяг інвестицій, необхідних для впровадження проекту "Якісна вода", становить 3 млрд.грн. Частка витрат за рахунок держбюджету - до 35%. Термін розгортання мережі пунктів, де можна буде придбати чисту воду, - 5-6 років. Загальна кількість об'єктів у мережі - 23 тис шт. Загальна кількість створених робочих місць - близько 3000.
Пивзавод "Нова Баварія" заснований 1872 р., коли німецький підприємець - уродженець землі Баварія Франц Гершгеймер вибрав місце для будівництва підприємства - село Григорівка Харківського повіту. Згодом розташована в цьому районі станція Південної залізниці стала називатися "Нова Баварія". Місце для будівництва заводу було вибране завдяки родовищу збалансованої за мінеральним складом води, яке знаходиться тут. Вода з цього джерела виявилася ідеально відповідною для пивоваріння.