Кожен третій мешканець Харкова страждає на ту чи іншу форму алергії. Про це 9 липня повідомив "SQ" головний лікар "Медичного центру здоров'я" Олександр Золотарьов.
За його словами, в Україні стрімко зростає кількість людей, які страждають на алергію. За останні 20 років кількість пацієнтів, у яких діагностовано подібне захворювання, зросла в 4 рази. Найбільш чутливі до нього діти та підлітки. Більш того, дитячий поліноз, так звана пилкова алергія, останнім часом значно "помолодшав", і зараз він зустрічається у дітей від 1,5 років, тоді як на початку 1990-х років віковий поріг становив 5-6 років.
О.Золотарьов зазначив, що міські мешканці схильні до ризику захворювання на алергію значно більше, ніж населення сільських районів. Це обумовлено психоемоційними навантаженнями городян, хімічною агресивністю побуту, вживанням у їжу продуктів, багатих на консерванти, а також впливом на організм несприятливих екологічних умов.
У весняно-літній період особливу проблему для алергіків представляє пилок рослин, яка викликає поліноз (сінну лихоманку). Навесні алергіків турбують дерева, зокрема, вільха, береза, тополя, яблуня, хвойні. Влітку пилкову алергію можуть спровокувати лугові трави: тимофіївка, тонконіг, костриця, пирій, ковила, мітлиця. А на початку вересня високоалергенними властивостями володіють такі рослини, як, лобода або полин.
"Тривожним сигналом останнім часом стає розвиток полівалентності протягом полінозів - це наявність алергічної реакції організму відразу на кілька алергенів. З цієї причини алергічний сезон нерідко розтягується на кілька місяців. Цьому сприяють спадкові чинники, ранній перехід на штучне харчування дітей грудного віку, використання в побуті хімічних реагентів, вживання харчових алергенів, порушення функції шлунково-кишкового тракту, часті респіраторні захворювання і деякі інші чинники, які підтримують імунну систему організму в реактивному стані готовності до алергічних проявів", - розповів лікар.
Він підкреслив, що своєчасне з'ясування й усунення контакту з алергеном є головним у лікуванні полінозів. Для виявлення джерела алергізації організму використовується метод лабораторної діагностики, заснований на виявленні в крові спеціальних антитіл. Перед початком і під час цвітіння рослини призначають препарати, що усувають алергічні реакції. Після сезону можна провести лікування малими дозами алергену, яке дозволить організму адекватно відреагувати при наступній зустрічі з алергеном у відповідний період року. При цьому О.Золотарьов зазначив, що подібне лікування повинен проводити кваліфікований лікар-алерголог, який знає всі тонкощі роботи імунної системи.
Довідка "SQ": "Медичний центр здоров'я" заснований 2007 р. Основний напрям діяльності - лабораторна діагностика ендокринних патологій, інфекційних захворювань, дослідження імунного статусу, виявлення онкологічних захворювань, біохімічні та бактеріологічні дослідження біоматеріалу.