Один із найсучасніших засобів захисту від комарів та мух — інсектицидні лампи. Вони приваблюють комах, а разом з тим знешкоджують їх за рахунок удару струмом. При цьому лампи не завдають шкоди навколишньому середовищу, і є абсолютно безпечними для людей та домашніх тварин. З огляду на це, засоби захисту від комах можна використовувати як у приміщенні, так і надворі. 

Як працюють інсектицидні лампи

AD_4nXdPB8oyIcSSj0kSD6tXe5Rb8_vE5d5VqTOiSBGCckgqgQb0ILdqrF_NuQdddn_05oQQ4waHZC8Juy790sGdMF2BnZ5FhPuB__wGi9B5EIaiYYgMbUQHYD6AdOx375nUm0Y4fNIDxE7irsQSIP-XcDQ?key=dj5soz1SE2XxREInbK3PUdzD 

 

Зовні інсектицидна лампа нагадує звичайний ліхтар. В її основі — світлодіодне джерело світла або ультрафіолетова трубка, які слугують приманкою, приваблюючи комарів, мух та інших літаючих шкідників. Навколо лампи розміщена металева решітка, на яку подається постійний струм. Коли комаха наближається до неї, її вражає напругою в кілька тисяч вольтів — цього достатньо, щоб шкідник миттєво загинув. 

І найголовніше: для роботи інсектицидної лампи не треба жодних хімічних реагентів. Тож перебувати поруч цілком безпечно. Як відомо, аерозольні інсектициди можуть викликати алергічну реакцію або навіть приступ астми. Натомість лампи є повністю безпечними, їх можна використовувати навіть у дитячих кімнатах або на кухні, де зберігаються продукти. 

Як правильно користуватися

Основні правила користування інсектицидними лампами: 

  1. Розташовувати лампу потрібно там, де є скупчення комах, наприклад, біля вікна, вхідних дверей  або на ґанку.
  2. Після встановлення увімкнути пристрій за допомогою перемикача. Він одразу почне працювати та відлякувати комах. 
  3. У деяких моделях ламп є піддон, куди потрапляють комахи після ураження струмом. Його потрібно очищати після заповнення. Як саме це робити, детально описано в інструкції. 

Лампи мають лише базовий захист від вологи. Наприклад, якщо в характеристиках зазначено сертифікацію IPX4, це означає, що випадкові краплі води, які потраплять на металеву решітку чи світлодіодну трубку, не пошкодять пристрій. Проте використовувати лампу під дощем не рекомендується. 

Як правильно обрати

AD_4nXfNRJVRjIoQjOeA9w5iNCTrDqxbL0znm_TJrcijAGBnPCpVEFkQGM5OO3XmG6fET33mQGeg6QBu5Yhruzn5nYCxw_m4pwhjgQK2bJZv3t7sA6OOhP5sHxNiUOAuBlC2SCJDnD7PVmYXWo4ctwPd63o?key=dj5soz1SE2XxREInbK3PUdzD 

 

Обираючи інсектицидну лампу на сайті https://myx.net.ua/catalog/lampa-lovushka-dlya-komarov-i-muh, потрібно звертати увагу на наступні характеристики: 

  1. Ефективна площа. Наприклад, лампа, розрахована на 50 м2, ідеально підійде для невеликої кімнати або однокімнатної квартири. Якщо ж потрібен захист у всьому будинку чи на ґанку, краще обирати моделі на 100 м2 і більше. 
  2. Кут розсіювання. Від нього залежить, як саме слід встановлювати лампу. Якщо кут — до 180 градусів, електрична пастка монтується на стелю або стіну, а також, наприклад, перед вхідними дверима. Якщо ж кут становить 360 градусів, лампу встановлюють на рівній горизонтальній поверхні (підвіконні, столі тощо). 
  3. Тип підключення. Мережеві моделі потребують доступу до розетки, тоді як акумуляторні — мобільні, їх можна використовувати будь-де. 

Отже, інсектицидні лампи на сьогодні — один з найефективніших засобів захисту від комарів та мух. Вони однаково безпечні як для людей та тварин, так і для навколишнього середовища. Водночас лампи демонструють ефективність до 99% у боротьбі з комахами: після ураження струмом шкідники практично не мають шансів. Пристрої доступні за ціною, та здатні слугувати понад 10 років.