Огляд моделей газових котлів та рекомендації по вибору котла для будинку.

Вибір газового котла для опалення оселі - це не такий легкий процес, як це може здаватися на перший погляд. Треба розумітися на багатьох питаннях, наприклад, що таке ефективність та економічність котла, як його правильно підібрати саме для Вашої оселі, які функції повинен виконувати котел, чи взагалі можна його встановити у тому місці де Ви бажаєте, як Ви плануєте управляти котлом і ще багато питань. Тому прийнявши рішення про купівлю газового котла варто детально вивчити особливості даного апарату. Вирішіть для себе, що Ви хочете отримати в результаті: який рівень ефективності, який рівень зручності у використанні даної техніки, а також обов’язково прийміть до уваги де у Вашій оселі буде змонтовано котел.

Типи газових котлів. 

Зараз на сучасному ринку представлений великий асортимент газових котлів, який задовольнить навіть найвибагливішого споживача. За типами газові котли поділяються на підлогові та настінні, конденсаційні або атмосферні, одноконтурні та двоконтурні. Тип встановлення котла залежить не лише від Ваших уподобань. Наприклад, настінні газові котли мають компактні габарити, не займають багато місця, і вписуються у будь який інтер’єр, але мають менший запас потужності. Газовий котел підлогового типу має більші габарити, займає більше місця, але ці котли представлені більш широким модельним рядом потужностей.

Одноконтурний котел - призначений лише для прогрівання Вашого приміщення. Двоконтурний котел - призначений не лише для опалення, він також гріє гарячу воду для господарських потреб. Атмосферні (вони ж димохідні) моделі котлів більш дешевші, але потребують окремого приміщення для безпечної роботи. Для їхньої роботи потрібен димар. Вони можуть бути як у підлоговому виконанні, так і у настінному. Конденсаційні газові котли мають перевагу через те, що їх ККД (коефіцієнт корисної дії) складає більш ніж 100% за рахунок конденсації водяної пари, яка виділяється при спалюванні газу.

Як вибрати газовий котел.

Одним з ключових критеріїв у виборі котла є його теплова потужність. Якщо не правильно її розрахувати то є ризик що апарат не впорається з навантаженням, або навпаки буде спалювати не економно газ.

На сьогодні немає єдиного методу розрахунку коефіцієнта потужності котла. Параметри змінюються залежно від клімату у вашому регіоні. Навіть фахівець не визначить на око, без розрахунків, інформацію щодо потрібної потужності. Ось низка параметрів за якими як правило розраховується потужність котла:

  • опалювальна площа приміщення;
  • висота стелі у приміщенні;
  • яка система опалення встановлена у приміщенні (тепла підлога чи радіатори);
  • які батареї (чавунні, сталеві чи алюмінієві);
  • чи утеплене приміщення ззовні.

І тільки відповівши на всі ці питання можна коректно розрахувати потужність котла для Вашого приміщення. 

На відміну від централізованого опалення, система автономного опалення Вашої оселі надає можливість кожному власнику житла індивідуально керувати температурним режимом, підтримувати тепло, а також вмикати та вимикати обігрів за потреби, що дає можливість економити сімейний бюджет. Правильно підібравши та налаштувавши опалювальний пристрій Ви забезпечите себе та свою родину комфортом та теплом на весь опалювальний сезон.

Налаштування та обслуговування газового котла.

Газовий котел, як і будь-яке інше обладнання, потребує регулярного технічного обслуговування. Своєчасне виявлення та усунення недоліків, це перш за все Ваша безпека та ефективність роботи вашого приладу. Технічний огляд газового обладнання повинен виконувати спеціалізований фахівець, який має доступ до роботи з газовим обладнанням. Рекомендується проводити технічний огляд газового котла щонайменше один раз на рік, перед початком опалювального періоду. Фахівець не тільки проведе технічний огляд (перевіре як працюють датчики безпеки, зробить чистку основного та запального пальників), а ще допоможе налаштувати газовий котел для максимального комфорту та економії енергії. Доглянутий та справний газовий котел має більший термін служби, ніж котел, який не обслуговували багато років.

Тепер Ви знаєте всі критерії по підбору газового котла для Вашого дому. Як розрахувати потужність та доглядати за обладнанням. Сподіваємося що наша стаття прийдеться вам у нагоді, і опалювальні сезони будуть проходити для Вашої родини у теплі та затишку.