Деякі матері з Харківської області через тимчасову окупацію територій не отримували виплати на дитину, пише «Суспільне». Що їм робити, в чому причина та куди їм звертатися, щоб їх поновити, розповів директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Юрій Шпарага.

Причини невиплати допомоги

Є дві основні причини неотримання соціальних виплат:

  • людина подавала документи на отримання допомоги у лютому, та Управління соцзахисту або не встигло їх опрацювати у зв'язку з початком бойових дій (наприклад, як Куп'янське районне управління, яке перестало працювати в перший день вторгнення), або документи були опрацьовані, однак у базу на центральному рівні вони не потрапили з тієї ж причини;
  • проблеми з даними у базах після переведення їх на центральний рівень: десь не проходив IBAN особового рахунку одержувача, ідентифікаційний код, ПІБ та ін.

Куди звертатись, щоб відновити виплати

Якщо ж людина не отримувала виплати кілька місяців поспіль, їй варто звернутись до однієї з цих установ:

  • Управління соціального захисту населення, до якого людина належить територіально; якщо немає можливості прийти особисто, туди можна надіслати листа;
  • обласний департамент соціального захисту населення; там допоможуть вирішити проблему у ручному режимі.

За словами Шапараги, на 23 грудня відновлено роботу практично всіх управлінь соцзахисту населення Харківської області. В управлінні Куп'янського району є проблеми з кадрами - частина людей виявилася колаборантами, але все ж таки управління починає працювати.

Шпарага зазначив, що проблем із виплатами немає – є проблеми з доставкою грошей на окремі території Харківщини.

Розміри виплат на дитину не змінилися:

  • 10 320 грн – одноразова виплата;
  • 860 грн – щомісячні виплати, які здійснюються протягом трьох років.