З 2027 року учні 10-го, 11-го і 12-го класів зможуть відмовитися від вивчення частини шкільних предметів, оскільки в Україні впроваджується профільна освіта. Які зміни у зв'язку з цим очікують на шкоду, роз'яснили в Міністерстві освіти і науки України.
З переліку обов'язкових предметів планується прибрати такі:
зарубіжна літера…
За традицією з нового календарного року починають діяти нові закони. Від початку 2025 року вчителі мають отримувати щомісячні надбавки до зарплат, підприємцям доведеться платити більше податків, на водіїв чекають нові правила оформлення "автоцивілки", зміниться порядок встановлення інвалідності.
Вчителі отримуватимуть більше
У новом…
Які події, питання і теми виявилися найцікавішими для жителів Харкова в році, що минає? Від руйнувань інфраструктури та перейменування станцій метро до змін у соцвиплатах і житті переселенців - ми зібрали топ-20 новин, які найбільше привернули увагу читачів Status Quo. Цей список - зріз того, чим жив Харків у 2024-му, що минає.
Отже, топ-20 нови…
Чи загрожує українцям радіація із Запорізької АЕС: думка доктора Комаровського
Відомий харківський лікар Євген Комаровський розповів, чи загрожує українцям радіація в разі НП на Запорізькій АЕС. На своєму каналі в TikTok він порівняв Чорнобильську та Запорізьку АЕС і пояснив, чому не потрібно вживати препарати, що містять йод.
За його словами, реактори на Запорізькій АЕС - не такі, як були на Чорнобильській атомній станції, де як сповільнювач використовувався графіт. У реакторі на Запорізькій АЕС використовується вода, а сам рівень радіації на станції, каже Комаровський, значно нижчий, ніж на ЧАЕС.
"Під час вибуху на АЕС у Чорнобилі горів графіт, радіоактивні продукти горіння піднімалися вгору і розносилися вітром. На Запорізькій АЕС горіти нічому", - заявив Комаровський.
Він додав, що період розпаду радіоактивного йоду - 9 днів. При цьому на ЗАЕС уже 9 місяців не працюють реактори. Тому йод давно розпався, і вживати препарати, що містять йод, немає потреби.
У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, що йодна профілактика знадобиться тільки в разі аварії на АЕС і при радіаційній небезпеці. Також у МОЗ нагадали, що йодид калію токсичний для організму і "не працює" заздалегідь, тому вживати його як профілактику не можна.
Запорізька АЕС - атомна електростанція, розташована на березі Каховського водосховища в Запорізькій області. Це найбільша атомна електростанція в Європі та дев'ята за величиною у світі.
У березні 2022 року ЗАЕС була окупована російськими військами, які розмістили там важку військову техніку та озброєних солдатів.
З міркувань безпеки у вересні 2022 року роботу всіх реакторів станції було призупинено. Зараз ЗАЕС не генерує електроенергію.
Майже рік на ЗАЕС працює спеціальна комісія МАГАТЕ, яка відстежує ситуацію на станції. Після свого візиту на ЗАЕС гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі назвав ситуацію на електростанції "надзвичайно нестабільною", а в доповіді організації зазначається, що біля водойми-охолоджувача є міни.
Президент України Володимир Зеленський не виключає, що РФ готує теракт на Запорізькій АЕС, тому необхідно деокупувати Запорізьку атомну електростанцію, щоб запобігти можливій катастрофі.