Харківська районна рада одноголосно проголосувала за звернення до Верховної Ради України, президента та Кабміну про заборону "російської" церкви в Україні. Документ опублікував на своїй сторінці у
"Ми, депутати Харківської районної ради, представники місцевого самоврядування обурені, що під час повномасштабної агресії на території України діє широке представництво російської православної церкви в Україні під назвою Українська православна церква Московського патріархату. До війни ця структура активно просувала ідею "братства" з Росією. Неможливо приховати факти здачі цілих єпархій російської православної церкви, агітації за "русский мир" та російську зброю, втечі ієрархів-колаборантів до Росії, співучасті у викраденні людей, доносів на українських патріотів та ветеранів, священиків Православної Церкви України та інших злочинів", - йдеться у документі.
У зверненні наголошується, що УПЦ МП із усіма структурними підрозділами має бути заборонена в Україні. Нещодавно президент Володимир Зеленський підписав рішення Ради нацбезпеки та оборони щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, "афілійованих із центрами впливу в Росії". Рішення РНБО не забороняє УПЦ МП, як можна було б подумати. У документі є низка доручень уряду, наприклад: внести до парламенту законопроект, "який унеможливлює існування в Україні релігійних організацій, афілійованих з центрами впливу в Росії", а також перевірити, чи дотримуються умови користування Києво-Печерською лаврою та її майном. Крім того, Державна служба з етнополітики та свободи совісті протягом двох місяців має провести релігієзнавчу експертизу Статуту про управління УПЦ МП та з'ясувати, чи є церковно-канонічний зв'язок із московським патріархатом.
У травні УПЦ МП на Соборі у Києві проголосила повну самостійність та незалежність від російської церкви. А нещодавно СБУ провело обшуки у Києво-Печерській лаврі та інших церквах УПЦ МП по всій Україні, у тому числі – у Харкові. Про те, що знайшли силовики у харківських храмах – у нашому матеріалі.
Як
"Натомість є сотні парафій, єпархіальних управлінь, монастирів, навчальних закладів, а також Київська митрополія. Є Закон України "Про свободу совісті та релігійні організації", який надає вичерпний перелік підстав, за якими може бути примусово знята з реєстрації релігійна організація. Це можна зробити лише за рішенням суду. Це тривалий шлях, оскільки вивчатиметься діяльність кожної парафії, єпархії, монастиря", - вважає культуролог, релігієзнавець Євген Савісько.