Війська РФ відступають на півночі Харківської області. Про це пише американський Інститут вивчення війни (ISW). 

РФ розпочала новий наступ на півночі Харківської області 10 травня 2024 року. У перші дні росіянам вдалось просунутися на кілька кілометрів у напрямку Липців, захопити частину Вовчанська. Після цього фронт на тривали час стабілізувався. ЗСУ постійно атакують позиції росіян. 

За даними ISW, ЗСУ відтіснили противника в районі Глибокого.

"Геолокаційні кадри, опубліковані 19 листопада, показують, що українські сили просунулися в лісистій місцевості на південний схід від Глибокого", - пишуть аналітики.

Але також вони вказують, що 18-19 листопада російські війська продовжували наступ на північ від Харкова в районі Липців і Глибокого та на північний схід від Харкова в районі Вовчанська. 

У звіті ISW повідомляється, що на Харківському напрямку діють підрозділи чеченського батальйону “Захід-Ахмат”, підрозділи МВС Курчалоєвського району Чечні, 128-а російська бригада БАРС та 6-а загальновійськова армія РФ.

Командир одного з українських батальйонів повідомив, що на Харківському напрямку російські війська зазнають непропорційних втрат, щоб отримати тактичні переваги. Так, за його даними, в одній атаці росіяни зазнали 139 втрат, намагаючись захопити 200 метрів місцевості. 

Але росіяни мають перевагу в повітрі і продовжують бомбардувати прифронтові міста і села. 19 листопада вони скинули бомби на околиці села Нескучного у Липецькій громаді, на Високу Яруги та Нову Козачу на Дергачівщині та місто Куп'янськ.

Наприкінці жовтня представник служби зв’язків із громадськістю 13-ї бригади оперативного призначення НГУ “Хартія” Володимир Дегтярьов повідомляв, що ЗСУ звільнили частину території біля села Липці. Дегтярьов зазначив, що звільнити ще одну ділянку в районі Липців вдалося силами підрозділів ГУР, зокрема, “Артан”, “Легіон” та “Кракен” в ході великої операції, яка тривала кілька місяців. ЗСУ, за оцінкою Дегтярьова, вдається перехоплювати ініціативу та крок за кроком звільняти території регіону.

Фото - ілюстративне