Харківська область не залишиться без води через війну. Але на трьох найбільших водосховищах регіону - складна ситуація. Про це в ефірі "Українського радіо Харків" розповів заступник голови Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов.

За його словами, область "загалом має низьку забезпеченість водними ресурсами" - це лише 2% загальних українських водних ресурсів. Харків отримує воду з Печенізького та Краснопавлівського водосховищ. В області є й резервні водосховища, але зараз немає потреби.

Дамба на Печенізькому водоймищі перенесла кілька російських ракетних ударів. Рівень води у водосховищі тепер на 1,64 м нижчий за норму, але ситуація з водозабезпеченням - стабільна.

Краснопавлівське водосховище теж продовжує функціонувати та й постачати воду, а щодо Оскола - усе набагато гірше.

Іванов зазначив, що те, що сталося з Оскольським водосховищем, - одна з найбільших екологічних катастроф нашої країни. Там майже немає води: внаслідок руйнування греблі близько 360 млн. кубометрів води просто витекли, повністю зруйнувавши гідротехнічну систему.

"Весь цей комплекс, включаючи дамбу, знаходиться на балансі "Води Донбасу", за неї відповідає Донецька обласна військова адміністрація, у тому числі за підрахунок збитків та відновлення цієї екосистеми. Оскол давав воду невеликій кількості населених пунктів Харківщини; це водосховище критично важливе саме для Донецької області", - розповів віце-губернатор.

На Харківщині воду з Оскольського водосховища отримували населені пункти Ізюмського району. Нині там закривають водне питання за рахунок Краснопавлівки та Печеніг. Але для сусідньої Донецької області те, що сталося з Оскольським водосховищем - "це екологічне та соціальне лихо".

Про те, як війна вплинула на якість води у Харкові, читайте тут.