44-річна мешканка селища Великий Бурлук Куп'янського району, яка до війни працювала фахівцем у місцевому відділі Пенсійного фонду України, після захоплення району російськими окупантами у 2022 році вирішила скористатися ситуацією і добровільно погодилася отримати від окупантів керівну посаду. У липні 22-го її призначили "завідувачкою сектору обслуговування громадян" у незаконно створеній "філії" пенсійного фонду окупантів. Про це повідомив речник облуправління СБУ Владислав Абдула.

На цій посаді вона організовувала збір та облік відомостей про осіб, яким видавалася матеріальна допомога від окупантів, організовувала видачу українським пенсіонерам пенсійних посвідчень російського зразка, розглядала звернення громадян стосовно так званого "соціального забезпечення" від держави-агресора та консультувала їх щодо російського законодавства.

Про всі зібрані дані та проведену роботу зловмисниця звітувала до "військово-цивільної адміністрації" рашистів.

За даними СБУ, незаконно зібрані персональні дані мешканців окупованих районів могли бути використані загарбниками для нав'язування їм надалі російського громадянства, а також для фальсифікації результатів псевдореферендуму про приєднання до країни-агресора.

Під час деокупації регіону восени 2022 року зловмисниця втекла на територію держави-агресора, де наразі переховується від українського правосуддя.

На підставі зібраних Службою безпеки доказів фігурантці заочно повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

За такий злочин їй загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.