Градусник на будівлі біля станції метро «Історичний музей» у Харкові полагодили. Про це повідомив директор підприємства «Міськсвітло» Олексій Куян,
Градусник поламався 18 липня через аномальну спеку. Ремонт планували завершити до 23 липня, але впоралися набагато швидше - знадобилося менше доби.
Куян розповів, що з ладу вийшли дві плати. Але в організації, яка монтувала їх 2010 року, виявилися такі плати в наявності. Ремонт проводили чотири працівники. Також дистанційно працював черговий інженер - він перевіряв налаштування під час увімкнення. Плати взяли в борг: скільки вони коштують, підрахують згодом, бо плати були виготовлені у 2010 році.
Начальник виробничо-технічного відділу «Міськсвітла» Михайло Татьков повідомив, що до понеділка, 22 липня, градусник працюватиме в тестовому режимі. Якщо обладнання не вийде з ладу, його переключать на постійну роботу.
Це не перший випадок ремонту градусника. Попередній проводився в лютому 2023 року. Тоді причинами несправності були наслідки вибухових хвиль і знос деяких елементів світлової конструкції.
«Градусник» на стіні будинку по вул. Сумській, 1 з'явився 1976 року. Його двічі змінювали: зараз працює третя версія. Градусник є одним із символів міста. Місце, де він розташований, відоме практично кожному корінному харків'янину. Тут нерідко призначають зустрічі. Якщо сказати харків'янину «під градусником», то додаткових пояснень, де саме, вже не потрібно. Схожими за впізнаваністю об'єктами є, наприклад, Дзеркальний струмінь або «стєкляшка» (один із виходів станції метро «Університет»).
Останній варіант градусника встановили 2010-го. Обладнання - сучасне, на світлодіодах. Його чистять двічі на місяць. Градусник - енергоощадний. Якщо потужність старого термометра була близько 15 кіловат, то в цього - до 3 кіловат.