Поліцейська із Харкова Юлія Литвинова шукає дочку, яку її колишній чоловік вивіз за межі України. Як пише "Суспільне", спочатку дівчинка з батьком опинилися в окупованій Боровій, пізніше чоловік повідомив, що виїхав звідти разом із дитиною.

Маші - 9 років, Юлія Литвинова не бачила її з січня, бо по службі перебувала в іншому місті.

"Я у Кривому Розі була, вона у Харкові несла службу. Дитина була з її батьками у селищі Борова Харківської області. Дочка там ходила до школи", - розповіла жінка.

24 лютого батько дівчинки, військовий-контрактник Олександр, втік з місця служби та поїхав до Борової.

У Харківському гарнізоні "Суспільному" підтвердили, що чоловік Юлії залишив службу в умовах воєнного стану. ГБР зараз розслідує його справу як дезертирство.

За словами поліцейської, вона не раз просила привезти їй дитину, але весь час отримувала відмову та пояснення, що це небезпечно і "тут обстріли".

У квітні до Борової зайшли війська РФ, зв'язок із дочкою та чоловіком зник.

Жінка розлучилася в односторонньому порядку, попросивши суд залишити дитину з нею. У вересні Олександр зателефонував і сказав, що вони з дівчинкою поїхали з Борової.

"Просила небайдужих людей повідомити, де моя дитина. Одні писали, що вони у Старобільську Луганської області, на тимчасово окупованій території, а інші - що вони виїхали до Воронезької області РФ. Було звернення на портал "Діти війни" Луганської області. Там вже відкрили. кримінальне провадження про зникнення дитини", - поділилася Юлія.

Колишній чоловік забороняє їй вільно спілкуватися із дочкою, не дає номер телефону дівчинки, стверджує, що всі розмови має контролювати.

Суд не визначив, з ким має залишитися дитина. Юлія звернулася з позовом ще раз і подала заяву про розшук Маші до поліції у Харкові.

За інформацією юристів, цю ситуацію не можна кваліфікувати як викрадення: йдеться про батьківську суперечку. У такому разі потрібно отримувати рішення українського суду, а вже потім за умови, якщо на той час між державами ще діятиме угода про взаємну допомогу у кримінальних та цивільних справах, звертатись за допомогою та легалізувати отримане рішення на території інших країн.