У Харкові людям роздають стрічки, що світяться. Таким чином місцеві патрульні
Внаслідок обстрілів з боку військ РФ в Україні пошкоджено частину об'єктів енергетики. Харків зазнає дефіциту електричної енергії, тому вуличне освітлення не включається. У темний час доби місто-мільйонник поринає у морок. Розрізнити силуети перехожих можна лише на ділянках, що освітлюються вікнами житлових будинків та вітринами магазинів. Дороги також не висвітлюються. Тож побачити пішоходів, які перетинають проїжджу частину, водіям вкрай непросто. Тут можуть допомогти елементи одягу, що світяться, але вони є далеко не у всіх.
Поліцейські на вулицях Харкова провели профілактичні бесіди з громадянами щодо безпеки пересування містом у темний час доби. Патрульні роздавали світловідбиваючі браслети, які одягаються на рукави верхнього одягу і роблять пішохода помітнішим для водіїв.
Через те, що вуличне освітлення не працює, кількість смертельних ДТП із пішоходами в Україні зросла на 25%. Правоохоронці дали зведення за такими аваріями за період з 10 по 23 жовтня. За два тижні на дорогах України загинув 51 пішохід, із них 38, а це три чверті - у темний час доби.
У темний час доби пішохода в чорному або темно-синьому одязі водій зможе побачити на відстані приблизно 18 метрів. Але гальмівний шлях автомобіля за швидкості 60 км/год становить 23 м, а за швидкості 80 км/год — 36 м. І це за сухої погоди. Якщо додати дощ чи туман, то відстань, яку машина проїде до зупинки, буде ще більшою. Тому пішоходам рекомендується носити світлий одяг та взуття, щоб водії змогли якомога раніше їх побачити. Якщо такого одягу в гардеробі немає, можна купити світловідбивачі елементи: жилети, браслети на руку, стрічки або наклейки.
Світловідбивачі елементи рекомендують носити по обидва боки на рівні погляду водія. Найкраще розміщувати їх на рухомих частинах тіла - наприклад, на передпліччях, зап'ястях, щиколотках і гомілках. Дітям ці елементи варто розміщувати лише на рівні голови з-за їх невисокого росту.