GIZ передасть Харкову чотири когенераційні установки, вони можуть надійти до Харкова в липні-серпні. Про це повідомили в міськраді.
GIZ - Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit - Німецьке товариство міжнародного співробітництва, яке
Когенераційні установки - це обладнання, яке виробляє і тепло, і електрику.
10 червня міський голова Ігор Терехов та керівник "Проекту сталості міста у сфері життєзабезпечення міських територіальних громад в Україні" Ерік Швайкхардт підписали Меморандум про взаєморозуміння з GIZ.
Церемонія підписання відбулася в Торгово-промисловій палаті Берліна, напередодні Міжнародної конференції з відновлення України.
За словами Еріка Швайкхардта, проєкт, яким він керує, передбачає співробітництво у сфері будівництва в Харкові, реконструкції соціального житла, а також надання обладнання, якого потребує місто.
"Ми дуже вдячні Харкову, який героїчно бореться за всіх нас. Тому готові шукати можливості допомогти місту і надати все необхідне, навіть на термінові запити", - зазначив Ерік Швайкхардт.
Зі свого боку Терехов наголосив, що в пріоритеті зараз - децентралізація систем тепло-, водо- та енергопостачання.
Крім того, німецькі партнери нададуть допомогу в закупівлі обладнання для харківської метрошколи. Зокрема, до початку нового навчального року планують поставити меблі для класів на станції метро "Імені О. Масельського".
Також Терехов нагадав, що в Берліні розпочнеться конференція Ukraine Recovery Conference - URC2024. Цю акцію мер назвав винятковим шансом об'єднати підтримку всіх іноземних партнерів України для допомоги Харкову, який потребує енергетичного обладнання та фінансування відновлення пошкодженого і зруйнованого житла.
"Ці два напрямки - енергетика та відновлення - ключові та першорядні для життя нашого міста. Адже до настання зими нам необхідно виконати величезний пласт роботи з децентралізації систем тепло- та електропостачання, щоб забезпечити комунальними послугами понад мільйон людей, які, незважаючи ні на що, залишаються тут жити і працювати", - заявив мер.