Харківські медики за добу повернули до життя трьох людей. Про ці історії розповіли у Харківському обласному центрі екстреної допомоги.
Гостре порушення мозкового кровообігу - таким був попередній діагноз, поставлений бригадами ЕМД трьом жителям Харківської області за минулу добу. Це спричинило клінічну смерть 69-річної жінки, а також 83 та 54-річних чоловіків. Але три життя було врятовано завдяки бригадам ЕМД 809 у складі фельдшера Сергія Боброва, водія Валерія Євдокименка, ЕМД 803 у складі лікаря Олени Жидких, фельдшера Артема Бурди, водія Артема Кашкарова та ЕМД 1403 у складі медсестри Вікторії Шевченко та водія Андрія Азарова.
"Пишаємося роботою працівників Центру, тримаємо медичний фронт", - йдеться у повідомленні.
До речі, харків'яни настільки сильні та "підковані", що життя тут рятують не лише медики. На початку грудня 78-річний харків'янин знепритомнів посеред вулиці. На щастя для постраждалого, серед перехожих знайшлася небайдужа людина, яка вміла робити непрямий масаж серця. Він надав допомогу чоловікові до прибуття бригади швидкої допомоги.
Гостре порушення мозкового кровообігу - інсульт - може стати причиною смерті або паралічу у людини. Ось коротка інформація про те, як розпізнати інсульт та допомогти потерпілому до приїзду "швидкої".
Як зрозуміти, що у людини інсульт
- Попросити посміхнутися. При інсульті одна сторона тіла не слухається, посмішка буде крива – куточок губ опускається вниз, а нагору не піднімається.
- Попросіть постраждалого представитися або сказати просте речення. При інсульті він говоритиме повільно, запинаючись, як п'яний.
- Попросіть підняти руки. При інсульті людині складно підняти їх на однакову висоту, одна рука буде нижчою.
- Попросіть постраждалого висунути язик. Погана ознака, якщо той несиметричної форми чи западе на один бік.
Що робити до приїзду «швидкої»
- Укладіть хворого так, щоб голова була піднята.
- Зніміть або розстебніть тісний одяг.
- Під час блювання поверніть голову хворого на бік, щоб він не подавився.
- Чекайте на приїзд лікаря.