Мерія обіцяє, що Харків на 100% буде з водою і теплом у разі блекаутів. Про це на засіданні конгресу місцевих і регіональних влад заявив директор Департаменту міськради з питань забезпечення життєдіяльності міста Іван Кузнєцов,
Харківська теплова та енергетична інфраструктура значно постраждала від російських обстрілів. У мерії повідомляли, що в місті більше немає власної генерації електрики. Також зберігається загроза нових ударів по інфраструктурних об'єктах. Тому проводять децентралізацію інфраструктури за рахунок встановлення малих котелень і когенераційних установок, що виробляють і тепло, і електрику.
Кузнєцов розповів, що "Харківські теплові мережі" встановлюють 41 блочно-модульну котельню, зокрема, вони будуть у 9 критично важливих медичних закладах. Планують встановити котельню на 30 мегават для роботи метрополітену.
Загалом, за оцінками мера Харкова Ігоря Терехова, в обласному центрі потрібно встановити 141 об'єкт вироблення енергії.
В. о. директора департаменту житлово-комунального господарства Харківської ОВА Едуард Яровий повідомив, що з 2,5 мільярда, які виділили з держбюджету для проходження опалювального сезону в Харкові та області, Мінфін уже виплатив 37 млн грн.
За словами Ярового, для проходження опалювального сезону в регіоні потрібно встановити:
- 75 модульних котелень на 402 МВт;
- 130 когенераційних установок потужністю 150 МВт;
- 42 газогенератори загальною потужністю 35 МВт.
Колишній керівник обласного департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу, радник глави ХОВА Сергій Магдисюк повідомляв, що на початок серпня готовність Харкова та області до опалювального сезону - понад 50%.
Ступені готовності окремих сфер, за даними експерта, такі:
- теплове господарство - 52%;
- водопровідно-каналізаційне - 54%;
- житловий фонд - 58%.