Поліцейський з Ізюма Леонід Чернятін пережив окупацію міста і допоміг вибратися 28 людям. Його історію
На початку повномасштабної війни Леонід із сім'єю залишалися в Ізюмі, на вулиці на березі Сіверського Дінця. Леонід узяв у бабусі старий Nokia і за кілька днів зміг додзвонитися до свого керівництва, дізнався, як можна вибратися з міста.
"Керівник пояснював, що потрібно йти під річкою. Йти дуже далеко, дорослій людині - п'ять годин. Я сказав, що людей не кину і сам не піду. Тому думав, як краще, яким маршрутом", - розповів Леонід.
Російські війська зайняли місто у квітні 2022 року. Води не було, електрики не було. Ізюм бомбили авіацією, гарматами, ракетами. За словами поліцейського, загиблих було багато, вони просто лежали на вулиці, біля мосту.
Під час окупації чоловік стежив за переміщенням росіян і здавав їхні позиції українським військовим. Одночасно з цим Леонід шукав безпечні варіанти виходу з Ізюму в Борову. Туди він зміг доставити перших шістьох людей, залишився з ними, а з Ізюмом тримав зв'язок телефоном і переказував маршрут іншим.
Леонід під час окупації зберіг прапор Ізюма, який під час обстрілів упав із будівлі міськради.
"Він лежав там, і ми вирішили, що він ворогу не дістанеться. Я поклав прапор у пакети і закопав", - розповів поліцейський.
Зараз Леонід повернувся в Ізюм на службу. До міста вже приїжджають люди, яким він допоміг вибратися з окупації.
Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків