Віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко заявив, що він розцінює рішення депутатів Верховної Ради про перенесення термінів розгляду пенсійної реформи в парламенті як саботаж курсу країни на реформи. "Владі не вистачає політичної волі взяти на себе відповідальність за непопулярні реформи. Це недоречний популізм, популізм у найкращих політичних традиціях минулих років", - заявив політик.
"Необхідність підвищення пенсійного віку насправді очевидна для всіх експертів. У противників цього є тільки політичне позерство, бажання сподобатися, і немає жодного серйозного аргументу", - підкреслив С.Тігіпко. За його словами, гальмування пенсійної реформи стане перешкодою в боротьбі з бідністю в країні. Також, на думку політика, затягування з реформою серйозно ускладнить процес реалізації програм співпраці з міжнародними організаціями та стане перешкодою на шляху євроінтеграції.
Довідка "SQ". Проект пенсійної реформи планувалося внести до порядку денного Верховної Ради цього тижня, проте погоджувальна рада керівників фракцій парламенту вирішила цього не робити. "Незважаючи на пропозицію Кабінету міністрів, наразі я не бачу узгодженості в цьому питанні, тому питання пролонговане. Я думаю, що ми проведемо відповідні консультації з цього приводу", - заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин.
Проект закону про пенсійну реформу вносить низку нововведень до пенсійного законодавства. Пенсійний вік жінок підвищать з 55 до 60 років. Окрім мінімального пенсійного віку підвищується і мінімальний страховий стаж. Для отримання права на пенсію він повинен буде складати 15 років (зараз - 5 років). А для отримання мінімального розміру пенсії за віком страховий стаж повинен буде складати 35 років для чоловіків (зараз - 25 років) і 30 років для жінок (зараз - 20 років).