"Майбутнє тваринництва - за великотоварними фермами", - заявив 15 квітня "SQ" у ході обласної наради з питань тваринництва ректор Харківського національного технічного університету сільського господарства ім.П.Василенка Дмитро Мазоренко. За його словами, ринок вимагає комплексного підходу до тваринництва, повинні розвиватися й м'ясний, і молочний напрямки. Але в особистих господарствах неможливо забезпечити достатньо високої якості молока, як того вимагають молочні заводи.
За словами Д.Мазоренка, у кожному районі області повинні бути створені базові великотоварні тваринницькі господарства, оснащені комплексами з первинної обробки молока. Наприклад, молоко потрібно остудити, щоб воно швидко не псувалося. Тоді навколо цих центрів зможуть розвиватися й особисті господарства, які забезпечать високу якість молока.
За словами заступника начальника Головного управління агропромислового комплексу Харківської облдержадміністрації Олени Кулик, майже 60% валової продукції тваринництва виробляється в особистих господарствах області. У 1990 р. частка обсягів виробництва особистих господарств становила 10%.
Довідка "SQ". У Харківській області за останні 18 років чисельність худоби зменшилася в 6 разів. За останні п'ять років чисельність великої рогатої худоби на сільгосппідприємствах області зменшилася на 77,6 тис. голів, у тому числі корів - на 25 тис., що становить 40% їхньої чисельності. У Коломакському районі зараз не ведеться молочне скотарство. У Боровському, Зачепилівському, Краснокутському, Лозовському та Первомайському районах у сільгосппідприємствах залишилося корів менше третини чисельності, що була в 2005 р.