Санітарно-епідеміологічна служба буде реформована. Про це 13 грудня у Харкові повідомив міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко. За його словами, передбачається, що систему санслужби звільнять від деяких обов'язків, зокрема, вона не буде контролювати продукти харчування (ця функція передається у відання Державної ветеринарної та фітосанітарної служби), також будуть внесені зміни, що стосуються контролю над безпекою навколишнього середовища.

Як зазначив міністр, скорочення функцій викличе скорочення персоналу, і 1 січня 2013 р. замість 54 тис. співробітників служби залишиться 29 тис. Студентів ВНЗ, які навчаються на лікарів санслужби, розподілятимуть за іншими спеціальностями. Вони можуть змінити профіль і навчатися, наприклад, на педіатрів. Окрім того, лікарі з вищою санітарно-епідеміологічною освітою мають право працювати лікарями-статистами, дієтологами, а після перепідготовки - інфекціоністами.

Як повідомила, відповідаючи на питання "SQ", головний державний санітарний лікар Харківської області Тетяна Колпакова, реформування санслужби визначає постанова Кабміну № 1174 від 14 листопада. "Там указано, що робити міністру, а що робити керівникам служб на місцях - не сказано. Тому я поставила запитання міністру, чи буде конкретне розпорядження з приводу скорочення персоналу. Щоб оголошувати людям про скорочення, потрібно мати для цього підстави. Але поки мені не дали даних про ту кількість працівників, яку потрібно скоротити", - зазначила Т.Колпакова.

Головний санітарний лікар зазначила, що постанова Кабміну говорить про те, що потрібно залишити 55% існуючої чисельності співробітників. "Природно, що при такому скороченні не потрібно утримувати звільнені будівлі і споруди, служба буде централізована. Умовно кажучи, лабораторії будуть зосереджені в половині районів області, а з решти потрібно буде доставляти досліджувані зразки, іноді досить далеко - за 100 км. Адже є випадки, коли аналіз потрібно зробити негайно. Скоротиться і фінансування служби, оскільки реформа робиться заради економії, а про безпеку трошки забувають", - зазначила Т.Колпакова.