26 липня - День парашутиста, а також День святої Анни.
Довідка "SQ". 26 липня 1930 р. група радянських льотчиків-парашутистів здійснила під Воронежем серію стрибків з літаків. Це дало старт розвитку парашутного спорту в СРСР. На честь цієї події щорічно 26 липня професіонали і любителі парашутизму відзначають своє професійне свято - День парашутиста, який не затверджений законодавчо, але відомий і широко святкується серед парашутистів.
Схеми перших пристроїв для безпечного спуску зі значної висоти з'явилися набагато раніше перших розробок літального апарату. Зі старих записів мандрівників відомо, що люди вже в стародавні часи помічали гальмівні властивості поверхонь у формі купола. Приміром, у Китаї популярні були стрибки з парасолькою, в Африці - стрибки з пальмовими гілками. У 15-му столітті Леонардо да Вінчі розробив проект парашута. Термін "парашут" був введений французьким хіміком Себастьяном Ленорманом. Він походить від двох слів "para" і "chute", що французькою мовою означає "запобігти" і "падіння".
Перший стрибок з парашутом був здійснений Андре Жаком Горнереном 1797 р. на очах у парижан. Його стрибок з повітряної кулі виглядав ефектно, і глядачі кричали з переляку. Але парашут розкрився, і першопроходець парашутного справи успішно приземлився.
День святої Анни - католицьке свято. Свята Анна - в християнстві мати Богородиці, бабуся Ісуса Христа (богопраматерь), дружина святого Іоакима, яка народила дочку чудесним чином після довгих років бездітного шлюбу. До святої Анни звертаються як до захисниці вагітних жінок. Саме до неї звертають свої молитви з тим, щоб пологи були легкими, дитина народилася здоровою і щоб молока було достатньо. Свята Анна є також покровителькою прачок і вишивальниць, оскільки ці ремесла пов'язані з функціями матері. У православній і католицькій церквах зарахована до лику святих.