Засновник сайту Wikileaks.org - 39-річний австралієць Джуліан Ассанж - заарештований 7 грудня в Великобританії. Арешт провели на вимогу шведської прокуратури. У Швеції Д.Ассанжа підозрюють у скоєнні злочинів на сексуальному грунті. Про це повідомила радіостанція "Ехо Москви".
Довідка "SQ". Сайт WikiLeaks, що спеціалізується з публікації "закритої", в тому числі таємної, документації міністерств і відомств США, тиждень тому опублікував службові документи та листування американських дипломатів. У документах містяться некоректні висловлювання на адресу світових лідерів. Як зазначено на сайті, добірка з понад 250 тис. файлів, які начебто є службовими документами США, представляє найбільшу добірку конфіденційних документів, коли-небудь опинялися у відкритому доступі. Після цих публікацій доступ до сайту був тимчасово закритий, і він переїхав на шведський хостинг Bahnhof і на сервери французької компанії OVH. 3 грудня провайдер DNS-послуг - американська компанія EveryDNS - заявила, що позбавляє WikiLeaks доменного імені через численні DDoS-атак (масовані помилкові запити з великої кількості комп'ютерів), які загрожують стабільності інфраструктури компанії. Після чого до вечора 5 грудня в інтернеті з'явилося вже, щонайменше, 208 "дзеркальних" сайтів WikiLeaks, створених прихильниками WikiLeaks.
Стокгольмський суд у листопаді схвалив запит прокуратури про взяття під варту Д.Ассанжа, обвинуваченого у Швеції в згвалтуванні і сексуальних домаганнях, а 20 листопада Інтерпол (за запитом шведської прокуратури) розповсюдив серед усіх 188 країн-учасниць організації "червоне повідомлення" на ім'я Д.Ассанжа, що рівнозначно занесенню його до списку найбільш розшукуваних осіб. Однак адвокат Д.Ассанжа Марк Стівенс заявив, що Скотланд-Ярд відкинув ордер через невідповідність правовим нормам. "Ми відправили дані, які вимагала британська поліція. Вони вимагали додаткову інформацію про максимальні покарання, передбачених за правопорушення, які були зафіксовані в обвинувальних документах", - заявила представник шведської прокуратури Карін Росандер.
Д.Ассанж відкинув звинувачення на свою адресу, називаючи їх частиною "брудної кампанії", яка проводиться щодо WikiLeaks після публікації в липні службових матеріалів Пентагону з воєн в Афганістані та Іраку.