Харківську художню галерею "Маестро" закривають. Про це 27 грудня повідомив "SQ" її директор Тарас Селіхов. Він зазначив, що 25 грудня до галереї приходили "люди, які будуть до неї заїжджати", і попередили про це співробітників галереї. Хто ці люди, Селіхов не сказав.

Він пояснив, що після передачі Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.Лисенка (ХНАТОБ) з комунальної обласної власності в державну приміщення, в якому розташована галерея, залишилося в обласній власності. Як зазначив Селіхов, керівництво театру запевнило, що для галереї буде знайдене нове приміщення, але коли і яке саме - невідомо. Співробітники галереї - Селіхов і два адміністратори - є співробітниками ХНАТОБ і переведені на держслужбу.

Директор розповів, що в приміщенні, яке займає галерея, обласна влада планувала відкрити Музей приватної колекції Іллі Лучковського, але з різних причин від цієї ідеї відмовилися.

Завтра, 28 грудня, в "Маестро" відкриється остання виставка - ляльок і ведмедиків.

Директор Департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації (ХОДА) Дмитро Кузнєцов повідомив, що в процесі передачі цілісного майнового комплексу ХНАТОБ у держвласність приміщення галереї "Маестро" було передане обласному комунальному підприємству "Знахідка". За попередньою інформацією, зараз приміщення від цього КП має бути передано КП "Регіональний інформаційний центр" - його курирує Управління у справах преси та інформації ХОДА.

Кузнєцов також зазначив, що офіційних звернень від співробітників галереї з приводу ситуації, що склалася до департаменту культури не надходило. "Якщо до нас звернуться художники, у яких виникне проблема з місцем для проведення виставки, ми зможемо знайти для них гідний майданчик", - додав Кузнєцов.

Довідка "SQ". Цього року художній галереї "Маестро" виповнилося 15 років. Вона відкрилася 1 жовтня 1997 р. Виставки в ній проходять регулярно.

Кабінет міністрів України 18 червня схвалив проект розпорядження "Про погодження передачі цілісного майнового комплексу Харківського національного академічного театру опери та балету ім.Лисенка у державну власність". 20 вересня на сесії Харківська облрада затвердила рішення про передачу у державну власність цілісного майнового комплексу ХНАТОБ. Після цього Кузнєцов повідомив, що в державну власність передали не всю будівлю ХНАТОБ. Серед тих площ, які залишаються в комунальній власності, - мала сцена і площі навколо неї, а також низкав приміщень, у яких є окремий вхід і які цікаві для різних установ культури.

Колекція російського образотворчого мистецтва харків'янина Лучковського налічує 1 тис. 500 творів: роботи художників ленінградської та московської шкіл 1920-1930-х рр. і 1940-1970-х. Кілька років тому Лучковський запропонував передати свою колекцію робіт Харкову за умови створення комунального підприємства, яке буде гідно її утримувати. У 2007 р. депутати Харківської міськради ухвалили рішення про створення комунального закладу культури "Харківський музей приватних колекцій". Музей планувалося відкрити в одному з корпусів Харківського національного університету ім. Каразіна, в будівлі, що належала раніше академії Говорова. Створити музей так, як передбачалося, не вийшло, тому що приміщення не передали в довгострокову оренду. У 2010 р. голова Харківської облдержміністраціі Михайло Добкін заявив, що Музей приватних колекцій буде відкритий у Чугуєві до Євро-2012. У 2011 р. у Харківській облраді повідомили, що Музей приватних колекцій планується відкрити у підвалах ХНАТОБ. Інвесторами проекту виступили керівники ТОВ "Кафе "Зустріч" і ТОВ "Кафе "Театральне", які орендують приміщення в театрі.