Харківським театрам на сесії облради 15 листопаді виділили 7 млн.грн. на виплату зарплати. Про це повідомив "SQ" начальник Головного управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації Дмитро Кузнєцов. За його словами, виділених коштів вистачить, щоб виплатити зарплату за другу частину жовтня, листопад і більшу частину грудня. В цілому дефіцит коштів на виплату заробітної платні до виділення 7 млн.грн. становив 9,5 млн.грн.
Як зазначив Кузнєцов, після передачі Харківського національного академічного театру опери та балету ім.Лисенка (ХНАТОБ) у державну власність найбільшими обласними установами за кількістю артистів стали Харківський державний театр музкомедії і Харківська обласна філармонія. На них і припадає більша частина виділених грошей.
Кузнєцов повідомив, що ХНАТОБ отримав з бюджету області кошти на виплату авансу за жовтень, а за другу частину жовтня, листопад і грудень буде отримувати гроші з держбюджету. Була домовленість із Мінкультури, що буде погашена і заборгованість з комунальних платежів, яка становить близько 5 млн.грн. Її включили до 19 млн.грн., які виділені з держбюджету для фінансування театру до кінця року.
Як зазначив Кузнєцов, якби ХНАТОБ не забрали в держвласність, потрібно було б шукати в облбюджеті 6 млн.грн. до кінця року із зарплати і ще шукати кошти на оплату енергоносіїв. "Треба зазначити, що перехід у держвласність позитивно позначився на зарплаті акторів театру. Зарплата розраховувалася з урахуванням повної виплати коефіцієнта академічності. А він становить 100% окладу артиста. Уточню, що коефіцієнт збільшує тільки оклад, а актори отримують ще й доплату за вислугу років, та інші виплати", - відзначив Кузнєцов.
Довідка "SQ". Цілісний майновий комплекс Харківського театру опери та балету передали в державну власність 20 вересня на сесії облради. Раніше, 18 червня, вийшла постанова Кабінету міністрів України, яким була узгоджена передача цілісного майнового комплексу театру із спільної власності територіальних громад області у державну власність.
Як заявив раніше Кузнєцов, після передачі театру в держвласність його фінансування може бути збільшене мінімум у півтора рази.