"У Харкові майже ніхто не знає, що таке європейський театр. Сюди привозять багато постановок російського театру, раз на рік на "Французьку весну" приїжджають французи. Більше нічого з Європи немає", - заявив 3 квітня журналістам продюсер харківського "Театру на Жуках" Дмитро Терновий. На його запрошення до України вперше приїхав музично-драматичний театр "Брама" з Голенева (Польща). 3-6 квітня він дасть вистави в Харкові.

"Польща - це чи не найбільша театральна країна Європи на сьогодні. Там навіть у маленьких містах і селах є свої театри", - зазначив Д.Терновой. Як розповів режисер театру "Брама" Даніель Яцевич, його колектив - міжнародний, у трупі, крім поляків, є американець, іспанець, німкеня, грузин, вірменин і нещодавно з'явився українець. Ці люди, які мешкають у Голеневі, вони прийшли до театру в 13-14 років, зараз їм - від 21 до 25 років. Деякі з них мають театральну або музичну освіту.

"Наш театр зосереджений на людині, ми далекі від інсценувань і сценографії і в своїй роботі акцентуємо увагу на відносинах, емоціях, русі, це трохи фізичний театр. Що стосується тематики - ми завжди намагаємося говорити про себе: як ми бачимо світ, що нас у ньому дратує, що подобається, - розповів Д.Яцевич. - Один зі спектаклів, який ми зіграємо в Харкові, "Емоції у звуці", розкриває сутність кожного. Другий спектакль - "Ми". З ним ми виграли великий театральний фестиваль у Польщі, і це в той час, коли акторам було по 16-17 років. Цей спектакль - бунт молодих людей проти того, щоб світ був систематизований, це розповідь про їхні мрії і розправа над народними романтичними польськими епосами".

Режисер додав, що вистави "Брами" потрібно "сприймати серцем".

Довідка "SQ". 2 квітня "Брама" дав виставу у Києві. Також театр проводить майстер-класи для студентів театральних вишів Києва та Харкова.

Як розповів Д.Терновой, "Емоції у звуці" - це таке дивне, чарівне дійство, де актори грають, співають, танцюють і при цьому у виставі є безумовне драматичне начало. Вистава повністю побудована на етнічних піснях з різних куточків Землі: з країн Скандинавії та Балкан, з Вірменії, Грузії, Іспанії, навіть України".

Театр "Брама" приїхав до України за підтримки Міністерства культури Польщі, Інституту Адама Міцкевича та Польського інституту в Києві. Сприяння проекту також надає Генеральне консульство Польщі в Харкові і національний університет "Юридична академія України ім. Я.Мудрого".

Недержавний театр "Брама" - представник альтернативного театрального руху. Минулої осені відзначив своє 15-річчя. За час своєї діяльності театр виступив майже у двох десятках країн: Аргентині, Болгарії, Великобританії, Німеччини, Грузії, Індії, Іспанії, Кубі, Латвії, Литві, Мексиці, Норвегії, Сербії, Словаччини, Перу, США, Чехії та Японії. Є учасником багатьох міжнародних та основних театральних фестивалів Польщі, неодноразово був відзначений нагородами театральних форумів.