Протягом двох з половиною років усі пам'ятники архітектури Харківщини будуть занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Про це повідомив журналістам начальник управління містобудування та архітектури Харківської облдержадміністрації Михайло Рабінович. Він поінформував, що всього в Харківській області - 780 пам'яток архітектури (із них 555 - у місті Харкові), 75 пам'яток мають національне значення. "Згідно з чинним законодавством, реконструкцію таких будівель можна проводити тільки за умови, що об'єкт занесений до Державного реєстру пам'яток архітектури. Для цього потрібно провести серйозну роботу, а саме технічну інвентаризацію, паспортизацію, обстеження будівель і споруд. На ці роботи необхідно 3,5 мільйона гривень. Ми шукаємо ці гроші в різних джерелах. І протягом двох-трьох років ми хочемо зареєструвати всі наші пам'ятники на державному рівні, щоб працювати по всім держпрограмам", - зазначив Рабінович.

Також архітектор розповів, що зі старого списку пам'ятників архітектури Харківщини планується вилучити 52 об'єкти. "В основному це об'єкти, які потрапили в список випадково. 80% будівель, які виключаються зі списку, уже не існує, а деякі не мають архітектурної цінності. Наприклад, одна з будівель на вулиці Сумській є пам'ятником архітектури. У дворі там стояв сарай, який теж був зареєстрований як пам'ятка. Фактично його не існує 15 років, але він перебуває у списках. Тому він і виключається", - підкреслив Рабінович.

У той же час, за словами архітектора, список поповниться 27 новими об'єктами. "Наприклад, статус пам'ятника архітектури буде присвоєно будинку за адресою Московський проспект, 51. Будинок відповідає кращим зразкам архітектури. Він типологічний і за всіма параметрами може бути в списку", - зазначив Рабінович. Також, за його словами, у список планується внести і будівлю Харківського державного академічного російського драматичного театру ім. О.С. Пушкіна. "Це була унікальна робота. Це сучасний об'єкт, який за всіма параметрами може бути занесений до списку пам'яток архітектури. Тим більше, збережена частина елементів - барельєф Пушкіна на фасаді, певні архітектурні рішення", - підкреслив Рабінович.