19 листопада виповнюється 1000 днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Харків із першого дня став прифронтовим містом. Постійними обстрілами російські війська намагаються зруйнувати цивільну інфраструктуру та паралізувати життя в мільйонному мегаполісі.
Що для Харкова та регіону означають 1000 днів війни?
Втрати Харківщини
В обласні…
Передбачувана команда обраного президента США Дональда Трампа - дивує і часом навіть шокує. Це вельми дивні люди з, м'яко кажучи, суперечливими переконаннями. Тому, звісно, цікаво зрозуміти, звідки вони взялися, чому саме вони і головне - чому виграв Трамп? Чому американці обрали шлях, який, мабуть, ще ніколи в новітній історії не відрізнявся н…
Квартири в Харківській області дешевші, ніж у більшій частині регіонів України. У низці випадків ціни відрізняються в рази. Про це свідчать дані досліджень порталу DIM.RIA.
Ціни в новобудовах
Середня ціна одного квадратного метра в новобудовах у Харківській області в жовтні 2024 року становила 757 дол. США. Це 15-те місце серед усіх регіонів.…
Мовний омбудсмен обурений перейменуванням вулиці під Харковом
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь виступив проти перейменування вулиці Олександра Олеся у Малоданилівскій громаді та назвав його "шкідництвом, що суперечить національним інтересам”.
Раніше голова Малоданилівської громади Олександр Гололобов повідомив про перейменування вулиць у двох населених пунктах. Зокрема, вулицю Олександра Олеся в Малій Данилівці перейменували на Затишну. Гололобов пояснив цю ініціативу тим, що частину рішень про перейменування вулиць в населених пунктах громади було прийнято без урахування думки місцевих мешканців. Нові назви обрали після громадських слухань.
Тарас Кремінь виступив проти перейменування вулиці Олександра Олеся.
Олександр Олесь (1878-1944, справжнє ім’я Олександр Кандиба) - відомий український поет і драматург, батько поета та одного з лідерів ОУН Олега Ольжича.
“Вважаю, що це рішення позачергової сесії - демонстративне свідчення відвертого перевищення повноважень депутатів громади, а також її “селЕщного голови“ (вочевидь, Тарас Кремінь звернув увагу на орфографічну помилку у рішенні Малоданилівської ради - SQ), який мав зупинити це невігластво, а, відверто кажучи, шкідництво, що суперечить національним інтересам”, - написав Кремінь на своїй сторінці у Facebook.
Також він заявив, що сподівається на реакцію Харківської ОВА.
Член топонімічної комісії при Харківській ОВА та директорка Північно-східного відділу Інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова також прокоментувала рішення Малоданилівської селищної ради щодо перейменувань. На її думку, голова громади “фактично ставить під сумнів засади державної гуманітарної політики”.
В свою чергу Олександр Гололобов заявив, що селищна влада керувалась побажанням місцевих мешканців.
“Ми поважаємо внесок Олександра Олеся в українську культуру, але вважаємо, що назви вулиць повинні відображати сучасні реалії та побажання громади“, - сказав він.