У Лозівському районі Харківської області посіви соняшника атакують павутинні кліщі. Про це повідомили в Держпродспоживслужбі.

Павутинний кліщ (Tetranychus urticae Koch) не є переносником захворювань і не кусає людей. Цей кліщ є шкідником сільськогосподарських культур, зокрема, соняшнику, сої, овочів та плодових дерев. Донедавна павутинний кліщ майже не становив загрози для соняшникових полів, однак зміни клімату призвели до його поширення.

За даними спеціалістів, оптимальними умовами для розмноження павутинних кліщів є висока температура повітря: +29...+31 °С та низька вологість: 35-55%. Такі погодні умови в червні значно прискорять швидкість розмноження кліщів - за сезон може з'явитися до 12 поколінь шкідника.

Фахівці попереджають, що через кліщів рослини відстають у рості, листки передчасно обпадають, гинуть стебла. У посушливих умовах це може істотно знизити врожайність соняшнику.

Аграріїв закликають ретельно обстежити посіви та за появи павутинних кліщів провести обприскування дозволеними інсектицидами, дотримуючись регламентів застосування. Водночас наголошується на необхідності збереження корисних комах і бджіл.