Ведення сучасного бізнесу незалежно від масштабів кардинально відрізняється від принципів, які застосовувалися ще років 10-20 тому. З розвитком цифрових технологій неминуче змінюються основні тенденції у розвитку різних компаній. Крім того, що в багатьох сферах діяльності акцент зміщений на онлайн-формат представлення своєї продукції та послуг, на окрему увагу заслуговують і засоби зв'язку з клієнтами, партнерами, між співробітниками. У цьому плані серйозним проривом стала цифрова інтернет телефонія для кол центру. І в малому, і тим більше у великому бізнесі, таке технічне рішення давно вже впроваджено і успішно використовується. Однак при цьому є й ті, хто ще й досі запитують, телефонія IPtel або традиційна аналогова буде кращою в конкретній ніші. Щоб зрозуміти різницю та всі переваги кожного варіанта, достатньо проаналізувати всі умови застосування таких засобів комунікації.
Аналогова телефонія – наскільки актуальна сьогодні?
Такий спосіб комунікації є класичним та звичним як власникам бізнесу, так і співробітникам. Цілком виключити такий варіант зв'язку все ж таки ще не можна, проте цифрові технології показують себе більш ефективно в різних аспектах розвитку бізнесу.
Основні особливості аналогової телефонії полягають у тому, що через неї можна передавати лише голосові дані. Щоб зв'язок здійснювався безперебійно, знадобиться:
- протягнути кабельні лінії;
- купити та встановити велику кількість різного обладнання.
Проблеми можуть виникнути як на першому, так і на другому етапі. Наприклад, може бути відсутня фізична можливість прокладання кабелів для телефонізації офісу через географічні особливості місцевості. Вартість обладнання теж серйозний мінус. Щоб забезпечити професійний Call центр такими засобами для зв'язку, доведеться ґрунтовно вкластися. І не факт, що обрані способи комунікації з партнерами та клієнтами забезпечать швидку окупність фінансових витрат, динамічне розкручування свого бренду.
У процесі експлуатації аналогова телефонія теж не завжди показує себе найкращим чином. Наприклад, при масштабуванні бізнесу в різних країнах значно збільшуються витрати на дзвінки, адже вони тарифікуються за іншим стандартом з оглядом на геолокацію розташування офісу та клієнтів. До стабільності якості такого зв'язку також є низка питань.
IP-телефонія – чому вважається найкращим рішенням для офісу?
Хмарна бізнес-телефонія працює за зовсім іншим принципом. Тут немає необхідності прокладання кабелів та купівлі дорогого обладнання. Зв'язок створюється за рахунок інтернет-з'єднання, причому, незалежно від актуального місця знаходження абонентів.
Віртуальний call центр IPTel показує себе набагато ефективніше, адже тут багато додаткових можливостей:
- легкість масштабування каналів, усієї системи;
- можливість передачі не лише голосової інформації, а й файлів у будь-якому сучасному форматі.
Обладнання для організації call-центру буде потрібне гранично просте. У багатьох випадках досить просто купити співробітникам гарнітуру та встановити на ПК або будь-який інший пристрій спеціальне програмне забезпечення. Технічне обслуговування такої системи телефонії набагато простіше та дешевше, а оновлення зазвичай впроваджуються гнучкіше.
Створюючи професійний Call-центр, однозначно варто проаналізувати всі завдання, які вирішуються за допомогою інтернет-телефонії. А саме:
- багатоканальні номери;
- відеотрансляції;
- автоматична опція утримання дзвінків;
- голосові вітання клієнтів;
- конференц-зв'язок.
Щодо вартості, то за інтернет-телефонією однозначні переваги, адже тарифікація, незалежно від геолокації офісів та клієнтів, здійснюється виключно за інтернет-трафік. Тут не застосовується принцип аналогової телефонії з посекундною або щохвилинною тарифікацією через роумінг, навіть якщо абоненти знаходяться в різних країнах.
Тобто значні переваги IP-телефонії це:
- фінансова економія на всіх етапах - від впровадження системи в компанію до використання всіх можливостей на постійній основі;
- багатофункціональність;
- легкість налаштування та масштабування.
При використанні такого способу комунікації в рази підвищується якість сервісного обслуговування, адже є можливість задавати чіткі скрипти працівникам для роботи, автоматично збирати статистичні дані щодо всіх дзвінків та аналізувати результати. Продуктивність при задіянні віртуальної телефонії також у рази підвищується при зниженні та справедливому розподілі навантаження на всіх операторів кол-центру.