Сергій Авраменко, агроном з Харківщини, зібрав найбільший за останні 7 років врожай інжиру, за яким доглядав під обстрілами,
Село Рідне, де розташоване господарство Сергія, знаходиться неподалік від Ізюма і в 2022 році опинилося на лінії зіткнення. Незважаючи на небезпеку, Авраменко продовжував доглядати за своїми рослинами, ризикуючи життям під час частих обстрілів.
На своїй плантації агроном вирощує 70 сортів інжиру, а ще понад 30 - у Харкові. Кущі - самозапильні, плоди дозрівають у серпні та вересні, тому цей інжир можна вирощувати на Харківщині.
"Треба саджати, щоб найбільш сонячне місце було. Жодної напівтіні чи тіні він не любить. Щоб були плоди - це тільки сонце, цілодобове сонце", - пояснює чоловік.
Цьогорічний успіх Авраменко пов'язує з особливими погодними умовами - спекою та відсутністю дощів, які виявилися ідеальними для інжиру, хоча й згубними для інших культур.
Історія Сергія Авраменка почалася ще у 2010 році, коли під час весільної подорожі він вперше спробував смачний інжир і загорівся ідеєю вирощувати його в Україні. З того часу його господарство значно розширилося, включивши також інші екзотичні для України фрукти: гранати, хурму, пасифлору. Два роки тому Сергію Араменку вдалося зібрати в Харківській області врожай маракуї.
"Пробували фейхоа тут вирощувати — не пішло. Фейхоа — вічнозелена рослина і рослина теплих субтропіків. Інжир належить до холодних субтропіків, як і хурма — з ним простіше", — розповідає Сергій.
Крім того, чоловік виростив груші, привезені з відомого бахмутського розсадника.
"Мабуть, я останній, хто має саджанець із бахмутського знаменитого розсадника. Груша цього року перший раз дала плоди якраз", — говорить Сергій.
Сад і город постраждали від обстрілів, але більшість рослин вижила. Особливо символічною стала понівечена, але жива черешня, яку агроном називає "символом незламності".
Фото: "Суспільне Харків"/Лариса Говина