У Харкові за пів року до центрів рекрутингу звернулися майже 4 тис. кандидатів на службу у ЗСУ. Про роботу рекрутингових центрів розповів заступник начальника відділу рекрутингу та комплектування сектору комплектування Харківського обласного ТЦК та СП Олег Щирський,
В Україні пів року тому на базі ЦНАПів були сформовані центри рекрутингу ЗСУ. За цей час в центрах по всій країні консультації отримали 23 596 людей. Із них 5797 вже розпочали процес підбору позицій та оформлення на службу в армії.
Харківська область – серед лідерів за кількістю консультацій потенційних кандидатів. На її долю припадає 16,7%, тобто близько 4 тис. звернень.
Щирський каже, що найчастіше на Харківщині кандидати на службу обирають професію операторів БПЛА. Далі йдуть медичні працівники та водії.
Спеціальності кандидатам пропонують залежно від їхньої освіти. Наприклад, якщо в людини немає профільної освіти, то вона не може претендувати на посаду, де потрібні технічні знання.
Що таке Центри рекрутингу
Центр рекрутингу ЗСУ - це проєкт Міністерства оборони України, створений як альтернатива ТЦК. У центрах кандидати можуть отримати інформацію щодо вакансій, також рекрутери супроводжують кандидата на шляху до призначення на посаду у військовому підрозділі.
Перевагою ініціативи є те, що громадяни можуть звернутися до рекрутингового центру самостійно та обрати ту посаду і бригаду, яку захочуть самі.
У Міноборони запевняють, що центри не мають відношення до ТЦК, тобто повісток тут не вручають, а тільки надають консультації.
Як проходить відбір
Алгоритм відбору такий:
- звернення за консультацією;
- співбесіда із рекрутером та представниками обраної військової частини;
- після погодження кандидатури на певну вакансію кандидата скерують у ТЦК з пакетом документів для медичного огляду, подальшого оформлення та направлення на базову військову підготовку, за потреби - фахову підготовку;
- після проходження підготовки військовослужбовця скерують у частину.