На Харківщині - аномально тепла зима. В січні було зафіксовано кілька температурних рекордів.
Аграрії регіону зможуть засіювати більші площі озимими культурами. Але через посушливе літо такі рослини як кукурудза чи соняшник будуть вирощувати у меншій кількості. Про це в ефірі «Українського Радіо Харкова»
За даними фахівця, раніше вегетація озимих рослин відбувалася восени у період дощів. Через зміну погоди й потеплішання цей процес триває й протягом зими.
Биков каже, такої теплої зими, як цього року, він не пригадує, і землеробам потрібно буде пристосовуватися до цих змін погоди: через зміни погодних умов потрібно буде засіювати під озимі культури більші площі.
«До озимини в нас відноситься і пшениця озима, і ячмінь озимий, і жито, і озимий горох. І зараз науковці кажуть, що треба, напевно, буде сорти відбирати. Є у нас така культура, як нут - вона холодостійка. І напевно, що її треба буде сіяти теж під зиму. Ну і звісно, наш рапс. А вже такі культури, як соняшник і кукурудзу, напевно, підуть в небуття», - зазначив Биков.
За його оцінкою, якщо буде полив, аграрії зможуть отримувати стабільно два хороших врожаї. Якщо не буде поливу, будуть сіяти тільки озиму, бо потеплішання влітку буде відгукуватися посухою. Це стосується не тільки зернових, а і картоплі.
«У нас в Україні такі умови склалися, що була картопля, її ми не могли викопати, викопали тільки ті, у кого був полив. Вони зрошення провели, земля пом'якшала. А у кого не було — там каменюка була, вони не могли її викопати», - розказав фахівець.
Фото - Суспільне Харків/Микита Ольховський