Приватизація — це процес передачі державного майна у власність фізичних або юридичних осіб. Її мета полягає у підвищенні ефективності управління активами, залученні додаткових інвестицій та розвитку приватного сектору економіки.

На майданчику Zakupivli.Pro доступна велика та мала приватизація аукціон — в ході торгів учасники можуть придбати різні об’єкти за ринковими цінами. Це дозволяє бізнесу отримати нові ресурси для розвитку, а державі — поповнити бюджет.

В чому різниця між малою та великою приватизацією?

Щоби зрозуміти, який розділ аукціону потрібен саме вам, передусім слід розібратися з типами об’єктів приватизації. Їх поділяють на дві великі групи:

  • малі — державні підприємства, акції, незавершене будівництво, об’єкти соціально-культурного призначення та інше майно, вартість яких не перевищує 250 млн грн;
  • великі — до цієї категорії належать лише державні підприємства та пакети акцій, ціна яких вища за зазначену суму.

Як правило, мала приватизація відбувається значно швидше. А ось у другому випадку час займає передприватизаційна підготовка, під час якої проводиться інвентаризація майна, виділення структурних підрозділів, визначення заходів щодо соціального захисту працівників, упорядкування документації, державна реєстрація. Цей процес регламентує Постанова Кабінету Міністрів України №1301.

Як відбувається приватизація: основні етапи

Щоби взяти участь в аукціоні та «позмагатися» з іншими гравцями ринку, передусім вам необхідно створити кабінет на майданчику Zakupivli.Pro. Для цього натисніть на кнопку «Зареєструватися» та виберіть опцію «Учасник аукціонів».

Після можна переходити до розгляду пропозицій: ви можете додатково відсортувати лоти за статусом, типом аукціону, регіоном, а також класифікацією CAV, датою проведення, площею об’єкта та початковою ціною.

На сайті розміщується повна інформація про об’єкти. Детально вивчіть наявну документацію, перегляньте світлини, а також зверніть увагу на перелік активів. Це допоможе прийняти обґрунтоване рішення.

Якщо деталі влаштовують, можна переходити до подачі заявки на участь. Зазвичай переможцем аукціону стає учасник, що запропонував найвищу ціну.