Боєць харківської 92-ї окремої механізованої бригади ім. кошового отамана Івана Сірка Євген почав писати на війні картини, схожі на ікони. Історію бійця розповіли у прес-службі бригади.

Євген - піхотинець. До повномасштабного вторгнення РФ він працював будівельником і тату-майстром. Малюнки для своїх робіт створював сам. Після того, як пішов воювати, про творчість вимушено забув, часу відволікатися не було. Але одного разу рука сама потягнулася до фарб, розповів захисник.

"Під час евакуації поранених ми перебували в розбитому будинку - ховалися від ворожої "пташки". Там серед побитих меблів і купи цегли я побачив акрилові фарби. Тоді й згадав, що малював, вирішив узяти їх із собою.
За деякий час ми вийшли з бойових позицій на нетривалий перепочинок, і яке було моє здивування, коли побратими подарували набір акрилових фарб і пензлі. У мене ніби вогник усередині загорівся, і рука сама потягнулася творити", - сказав Євген.

Він знайшов фанеру і почав малювати. За словами бійця, над сюжетом не думав, просто виливав емоції на полотно. На картині вийшла жінка, що молиться, схожа на Богоматір.

"Якщо чесно, ніколи не створював таких сюжетів, раніше були якісь "страшилки", малюнки на татуювання, але так серце підказало. Зізнаюся, після того, що бачиш на війні, хочеться спокою і зовсім інших мотивів. Малювання для мене - як заспокійливе, можливість побути наодинці, подумати про рідних - дружину та доньку. Вони підтримують і дають сили боротися далі", - додав Євген.

Боєць сподівається, що у власника тих акрилових фарб, які він знайшов, є можливість узяти до рук пензлі й творити.