На початку року на базі спорткомплексу «Акваарена» в Полтаві розпочав роботу ветеранський хаб. Тут працюють фахівці різних напрямків: психолог, реабілітолог, юрист, а також інструктори, які проводять тренування у спортивному залі, кабінеті лікувальної фізкультури та басейні. Про це повідомляє «Полтавська думка», що публікує новини Полтави.

«Полтавська думка» пише, що відвідати хаб можуть ветерани та члени їхніх родин. Спочатку вони проходять консультацію з реабілітологом, який розробляє для кожного індивідуальну програму відновлення. За словами Ніжніченка, підхід до реабілітації формується відповідно до стану здоров’я кожного відвідувача:

«Одним рекомендують заняття в басейні, іншим – тільки лікувальну фізкультуру. Дехто може використовувати тренажери, наприклад, займатися на велотренажерах, щоб розробити ноги. А хтось починає з ходьби, для цього у нас є бігові доріжки. У нашому центрі багато тренажерів, які дозволяють працювати з конкретними групами м’язів, не навантажуючи все тіло одночасно. Реабілітолог визначає необхідні вправи, а інструктор допомагає їх виконувати», – пояснив директор «Центру спортивної підготовки» Дмитро Ніжніченко. 

Основним напрямком центру є фізична реабілітація. Проте тут також можна отримати юридичну консультацію або підтримку психолога.

«Зараз ми працюємо за трьома ключовими напрямками, але плануємо розширюватися. Налагоджуємо співпрацю з іншими громадськими організаціями, які працюють із ветеранами, щоб обмінюватися досвідом. Також хочемо взаємодіяти з міським ветеранським хабом», – розповів Ніжніченко.

Один із ветеранів, Андрій, відвідує центр уже два місяці. Він бере участь у різних видах реабілітації – проходить масаж, займається підводним плаванням і фітнесом.

«Як тільки хаб відкрився, мене запросили. Тут мені допомагають, оскільки маю проблеми з колінами. Це дуже корисно для військових. Найбільший ефект дають масаж і заняття у воді. Приходжу тричі на тиждень», – поділився Андрій.

Заняття з підводного плавання проводить ветеран Ігор Першин. До служби він працював інструктором в «Акваарені». Через поранення повернувся і тепер займається реабілітацією побратимів, його метод вважається досить ефективним – у групі вже близько 20 осіб.

«Ігор працював у нашому центрі ще з моменту його відкриття. Потім пішов служити і виконував завдання, пов’язані із зануреннями. Після повернення через поранення він знову приєднався до нас», – зазначив Ніжніченко.

Можливості центру дозволяють обслуговувати до 150 осіб за годину. Наприклад, у великому басейні можуть одночасно тренуватися 96 людей, у малому – 24. Тренажерний зал розрахований на 30 осіб, а кабінет ЛФК – на 15.

«Ми працюємо з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00. Для відвідування необхідні документи, наприклад, посвідчення учасника бойових дій. Будь-який ветеран може звернутися на рецепцію, і ми допоможемо вирішити його питання», – повідомив керівник відділу допомоги ветеранам на базі «Акваарени» Дмитро Поплащук.

За словами Ніжніченка, фінансування хабу наразі здійснюється за кошти обласного бюджету. Однак у майбутньому планується залучення грантових коштів для подальшого розвитку центру.