В США до відкритих раніше відділень Комісії SEC було вирішено додати ще два. Нові сектори створюються для розгляду заявок, пов’язаних з криптовалютами та сферою медико-біологічних наук.
Таким рішенням SEC надала криптовалютам статус цінних паперів, а криптобіржі визнала біржами цінних паперів. І тепер всім компаніям, які проводять транзакції з використанням криптоактивів, необхідно зареєструватися у відповідному офісі Комісії з цінних паперів та бірж США. Це легалізує їх роботу та надає певні гарантії учасникам торгів.
Вивчаючи біржі криптовалюти на сайті фінансово-аналітичного сервісу https://cryptocart.com.ua/, можна зробити висновок, що сьогодні вони є серйозними учасниками ринку цінних паперів. Кращі компанії надають можливість мільйонам користувачів торгувати тисячами активів, а об’єми торгів сягають сотень мільярдів доларів США. І вкрай важливо забезпечити ефективне регулювання в цій сфері.
Необхідність регуляції крипторинків на законодавчому рівні
Як зауважив у своїй заяві Рене Джонс, директор відділу корпоративних фінансів, рішення про необхідність надання криптовалютам більш суттєвої та спеціалізованої підтримки було прийняте з огляду на збільшення ринку та попиту на даний тип активів. Протягом останніх кількох років інтерес до біткоїну та інших видів цифрових валют суттєво підвищився, і вони більш тісно взаємодіють з різними секторами системи фінансів.
Це призводить до необхідності легалізації сфери на державному рівні задля зниження ризиків та виключення можливостей для проведення операцій з порушенням діючого законодавства. Незважаючи на те, що в 2022 році через агресивне посилення кредитної політики, високу інфляцію та кризу, спровоковану вторгненням Росії в Україну, зменшився попит на криптовалюту, об’єми торгів сягають мільярдів доларів. І в майбутньому будуть лише збільшуватися.
Визнання криптовалют в світі як важливий чинник розвитку ринку
Як підкреслив голова Securities and Exchange Commission Гарі Генслер, сьогодні компанії-посередники на криптовалютному ринку виконують одразу функції торгівельного майданчика (біржі), брокера, клірінгового агентства та утримувача активів. І всі вони повинні бути зареєстрованими в SEC. Адже, по суті, криптоактиви вже виконують функції цінних паперів, тому мають підпорядковуватися законам, які регулюють цю сферу.
Таким чином, цифрові валюти поступово визнаються в різних країнах світу на законодавчому рівні, що свідчить про розвиток ринку та доступність його для різних користувачів, зменшення ризиків та прозорість роботи. В Україні криптовалюти набули офіційного статусу в січні 2022 року, після прийняття закону «Про віртуальні активи», над яким Верховна Рада активно працювала з 2017 року.
Содействие в подборе финансовых услуг Не является инвестиционной рекомендацией Не является офертой