Звісно, комерційне приміщення - це не квартира, де ми приймаємо гостей, спимо, відпочиваємо, виховуємо дітей та святкуємо свята. Між тим, комерційне приміщення - це не завжди склад. В цю групу входять також офіси, салони та приватні кабінети. Відповідно, від комфорту та вигляду цього об’єкту напряму може залежати бізнес та дохід. Якщо ваше комерційне приміщення відвідують клієнти та партнери, тоді ремонт комерції просто обов’язкове до виконання завдання. Варто більше розповісти розповісти про це.
Чим відрізняється ремонт житлового та комерційного приміщень?
Для початку потрібно сказати, що в групу комерційних об’єктів входять різноманітні заклади харчування, цехи, склади, магазини, офісні приміщення, адвокатські контори, салони краси, масажні кабінети та інше. На відміну від житлових, вони часто вимагають перепланування, знесення, або навпаки, добудування перегородок.
Якщо мова йде про виробничі приміщення, то вони потребують використання більш “грубих” та міцних матеріалів та технологій. Підлогове покриття повинно витримувати вібрацію та не боятися механічних та хімічних впливів.
Для закладів харчування та готелів основний акцент в ремонті потрібно зробити та екологічності та максимальному дотриманні санітарних вимог. Підлоги, стіни, сантехніка повинні бути такими, щою їх можна було максимально легко обробити.
Для закладів бюті-сфери а також різноманітних приватних кабінетів велике значення має оздоблення приміщення. Використання дорогих шпалерів, ліпнини, декоративної штукатурки часто передбачають дизайнерські проекти.
Стандартний порядок робіт
Перелік необхідних робіт, а також кошторис складаються, здебільшого, на початку роботи. Капітальний ремонт старого комерційного приміщення передбачає такі кроки.
- Очищення приміщення від всього зайвого. Найперше потрібно винести усі меблі, коротки, предмети інтер’єру, люстри тощо.
- Демонтаж. Досить часто майстрам доводиться знімати покриття зі стін та підлоги. Ця робота обчислюється окремо.
- Електротехнічні роботи - завдання №1. Виконується це завдання відповідно до технічної документації.
- Каналізація та сантехніка. Для комерційного приміщення, де будуть працювати люди увесь день, це дуже важливе завдання.
- Якщо є необхідність, майстри замінюють двері та вікна, а також облаштовують систему вентиляції, опалення.
- Чорнова обробка приміщення. Сюди входить: виконання стяжки, лицювання стіни.
- Чистова обробка приміщення.Тут доводиться попрацювати максимально уважно та якісно. Здебільшого, виконавці працюють відповідно до раніше затверджено дизайн-проекту.
Звичайно, відповідно до типу об’’єкту та його початкового стану об’єм робіт може змінюватися.
Скільки коштує капітальний ремонт офісу чи салону?
Ціна на ремонті послуги, здебільшого, залежить від типів робіт, загальної площі, використаних матеріалів.
Досить часто загальна сума складається з суми всіх робіт. Наприклад, виконання стяжки під маяки обійдеться власнику в 150-200 гривень за квадратний метр. Облицювання стін плиткою - від 380-500 гривень за метр квадратний, а настил комерційного лінолеуму - від 200 гривень за метр квадратний.
Дешевше обійдеться капітальний ремонт, якщо замовляти всі роботи в одного виконавця.