Попри негаразди які спіткали всі сфери життя української економіки у звязку з російським вторгненням, є й хороші новини. Фінансова система країни стабільно працює, банківські та мікрофінансові організації кредитують бізнес та населення.
Наприкінці серпня у світі фінансів відбулася досить важлива подія: пройшла 5, ювілейна церемонія нагородження фінансових компаній, банків та страховиків під назвою FinAwards. Експерти компанії tkcredit.kiev.ua, аналітичного ресурсу котрий спеціалізується на огляді споживацького кредитування, прокоментували переможців та розповіли про них важливу інформацію.
Які МФО та банки стали найкращими у 2022 році?
Чимало українців воліють отримувати позики не в банках, а у МФО, таких як Манівео? Експерти пояснюють це швидкістю та зручністю оформлення кредиту, відсутністю необхідності готувати велику кількість документів та довго чекати на гроші.
Найкращим кредитом готівкою до 10000 грн. за версією FinAwards стали:
-
Банк Львів;
-
Ідея Банк;
-
Банк Форвард.
Аналізувалися фінансові установи, які кредитують усі верстви населення та видають позику за умови наявності паспорту та ідентифікаційного коду, без довідки про доходи.
Інші переможці визначалися згідно категорій:
-
МФО з найкращою якістю обслуговування.
-
Найстійкіша мікрофінансова організація.
-
Банки для малого та середнього бізнесу.
Найкращою компанією виходячи з якості обслуговування клієнтів стала CCloan, друге та третє місця, відповідно у «єГроші» та «Манівео». Враховуючи ситуацію в країні, одна з ключових номінацій була пов’язана з показниками стійкості бізнесу. Що стосується мікрофінансових організацій, то тут впевненим лідером є CreditPlus, стабільність роботи якої залишається незмінною.
А які банки для середнього та малого бізнесу визнали кращими? В першу чергу, йшлося про ті, які надають комплексне банківське обслуговування для клієнтів МСБ, зокрема, фізичних осіб підприємців. Серед 23 номінантів впевнено переміг ПУМБ.
Інші важливі новини з світу фінансів та кредитування, актуальні у вересні
Експерти проаналізували ситуацію у банківському секторі і зауважили, що за період війни наша держава взяла кредитів на 920 млрд. гривень. З них зовнішні надходження склали 13,87 млрд. доларів, що склало 51% загального фінансування.
Інші важливі моменти, про які не можна не розповісти:
-
Зміна правил кредитування в Україні згідно новому закону. Якщо обставини життя людини, котра взяла позику, змінилися, вона може відмовитися від кредиту, не пояснюючи причину протягом 14 календарних днів з дати оформлення.
-
Доларовий держборг України значно знизився, а гривневий виріс – це відбулося після того, як НБУ ухвалили рішення девальвувати гривню на 25%.
І насамкінець: війна дуже вплинула на фінансове благополуччя наших співвітчизників. Негативний вплив на собі відчули близько 30% респондентів, а у 16% людей заробітна плата скоротилася несуттєво або не скоротилася взагалі.
Содействие в подборе финансовых услуг Не является офертой