Найкраще провести власну незалежну перевірку брокера, який привернув вашу увагу своїми торговими умовами. Саме таку перевірку я проводив для відвідувачів сайту Brokers.best, надаючи в публічному доступі професійні та об'єктивні огляди різних брокерів. Для зручності користувачів в окремі групи зібрані брокери України та брокери інших країн. З цієї статті ви дізнаєтеся, як правильно вибрати брокера, який виконуватиме всі ваші доручення щодо купівлі та продажу активів, які вас цікавлять
Регулювання та надійність
Потенційний інвестор, обираючи брокера, не повинен відчувати страху через неторговельні ризики (ризики, не пов'язані з втратою коштів під час купівлі або продажу обраних активів). Найчастіше за неторговельні ризики відповідає регулювання брокера. Одна справа, коли брокер працює під суворим контролем регуляторів і подає щорічні звіти про свою діяльність, і зовсім інша річ, коли реєстрацію брокера було здійснено в юрисдикції з мінімальними вимогами до встановленого капіталу та звітів. Але в будь-якому разі інформацію, надану брокером про своє регулювання, потрібно перевіряти на сайті регулятора. Якщо на цьому етапі з'ясувалося, що брокер вказав недостовірну інформацію про своє регулювання, то краще вибрати іншого брокера.
Торгові інструменти та платформи
Брокер може орендувати торгову платформу, а може мати свою власну. Відомі торгові платформи беруться брокером в оренду, але функціональні можливості в цих платформах можуть відрізнятися. Наприклад, в одного брокера кількість доступних для торгівлі активів може не перевищувати і 200, а в іншого понад 10 000. Під час вибору брокера потрібно враховувати не тільки пропоновану торговельну платформу, а й те, які налаштування цієї платформи зроблені брокером.
Ринкові дані та дослідження
Ринкові дані та зведення можна отримувати через брокера з різних джерел, але кожен брокер встановлює свої вимоги для їх отримання. Найчастіше вони стосуються мінімального депозиту і комісій, сплачених брокеру за відкриття і закриття угод. Рідше брокер бере додаткову плату за надання ринкових даних і досліджень від різних компаній.
Комісія брокерів
Брокер може стягувати комісію за відсутність активності на торговельному рахунку, використання торговельної платформи, виведення і введення коштів, низку торгових та інших комісій. Брокер самостійно встановлює всі види комісій, що стягуються з клієнтів, але низка комісій може включати в спред і своп. Важливо звертати особливу увагу на мінімальну комісію під час здійснення торговельної операції і на комісії, пов'язані з відсутністю торговельної активності.
Підтримка клієнтів
Під час звернення до підтримки важливо звернути увагу, чи потребують відповіді служби підтримки додаткових пояснень і скільки часу проходить до того, як відповість служба підтримки брокера. Сучасні брокери готові запропонувати підтримку в режимі 24/5 або навіть 24/7. Відповіді мають надходити одразу або протягом декількох годин, якщо фахівцю служби підтримки потрібно щось уточнити, перш ніж дати вам відповідь.
Навчальні матеріали
Брокер не зобов'язаний надавати своїм клієнтам навчальні матеріали. Він це робить за власною ініціативою і не відповідає за результати торгівлі, які були отримані при використанні його навчальних матеріалів. Але, якщо у брокера є регулярні вебінари, де можна поставити ведучому свої запитання, то це є невеликою перевагою.
Мінімальний депозит і способи поповнення рахунку
Сучасні брокери готові надати можливість поповнення і виведення коштів за допомогою криптовалют. Найчастіше мінімальна сума поповнення і виведення за допомогою криптовалют не перевищує $10-100. Поповнити свій рахунок у брокера можна і банківською картою, але потрібно бути готовим до витрат, пов'язаних з конвертацією криптовалют. Загалом витрати на поповнення і виведення коштів не повинні перевищувати 5%. Найкраще знайти брокера, який не стягує комісії за поповнення і виведення коштів.
Висновки
Не варто поспішати, вибираючи брокера. Слід ретельно вивчити всі аспекти, від регулювання до торгових умов. Це допоможе вам знайти надійного партнера для успішних інвестицій і торгівлі на фінансових ринках.