Деякі сухі корми призначені для певних груп тварин чи конкретних порід. Це зумовлено тим, що кожна порода собак має певні особливості, які впливають на потреби тварин у поживних речовинах, енергії, текстурі і навіть розмірі гранул. У статті розповідаємо, чому важливо вибирати сухий собачий корм відповідно до породи. photo-1548199973-03cce0bbc87b?q=80&w=1469&auto=format&fit=crop&ixlib=rb-4.0.3&ixid=M3wxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8fA%3D%3D

Анатомічні особливості та енергетичні потреби

Різні породи мають свої анатомічні особливості, які враховуються при розробці сухого корму. Серед них:

  1. Розмір та форма щелеп. У представників великих порід — лабрадорів, німецьких вівчарок, ротвейлерів — великі потужні щелепи, тому для таких собак розробляються корми з крупними та щільними гранулами, які стимулюють жування та допомагають запобігати утворенню зубного нальоту. А дрібні собачки — йоркширські тер'єри, чихуахуа — маленькі щелепи, тому їм потрібні дрібні гранули, які зручно гризти.
  2. Форма черепа. У порід із плоскою мордою (брахіцефалів), таких як мопси або французькі бульдоги, специфічна форма щелепи ускладнює захоплення корму. Тому для них виробники розробляють гранули особливої форми, які легше схопити та прожувати.

 

Також велике значення мають енергетичні потреби різних порід. Великі собаки схильні до швидкого набору ваги, а також у них часто є схильність до проблем із суглобами. Тому якісний сухий корм для собак великих порід містить помірну кількість калорій, а в його складі зазвичай є хондроїтин та глюкозамін для підтримки суглобів та зв'язок. Дрібні породи відрізняються швидким обміном речовин і потребують більш калорійної їжі. Тому їх корми збагачені жирами та легко засвоюваними білками для підтримки активності. А ось робітники та мисливські породи, такі як бордер-коллі, лабрадори чи хаски, вимагають більшої кількості енергії, тому виробники роблять для них корми з підвищеною кількістю білків та жирів.

 

Схильність до породних захворювань

У більшості порід є генетично обумовлені слабкості, які виробники кормів намагаються враховувати. У великих, таких як німецькі вівчарки або мастифи, часто розвиваються дисплазія кульшових суглобів та артрит. Тому корми для цих собак додають глюкозамін, хондроїтин та омега-3 жирні кислоти. Представники порід, схильних до серцево-судинних захворювань (наприклад, добермани), потребують корму зі зниженим вмістом солі та збагаченим таурином та L-карнітином. У деяких вихованців, таких як боксери або французькі бульдоги часто діагностується чутливість до певних продуктів. Тому для них створюють гіпоалергенні корми, які можна придбати у маркеті важливих штук MAUDAU. А собакам, схильним до дерматологічних проблем (наприклад, шарпеям), потрібен корм з вітамінами A та E для здоров'я шкіри та вовни.