Уживані ноутбуки мають одну вагому перевагу перед новою технікою - а саме в двічі занижену ціну. При цьому ця перевага нерідко стає вирішальним фактором у питанні здійснення покупки. Зокрема, вартість відіграє значущу роль для бізнес-користувачів, які використовують у роботі дорогоцінну техніку корпоративного класу, а також для компаній, які ставлять перед собою мету оснастити продуктивними ПК весь офіс.

      Ціна б/в ноутбука може складати 1/2 або навіть 1/3 від вартості нових пристроїв з такими ж робочими характеристиками. При цьому підразумівається, що потриманий ноутбук у відмінному стані, і, звичайно ж, повністю справний. Де купити і як правильно обрати потриманий ноутбук, щоб апарат працював довго і бездоганно? Нижче ми докладно розглянемо ці питання і постараємося надати на них вичерпні відповіді. Безліч Техніки з Європи в магазині Технокредо.

Особливості вторинного ринку комп'ютерної техніки

Існують кілька варіантів придбання б/в лептопа:

      Купити потриманий ПК у першого власника - досить непогане рішення. Адже не завжди перші продавці реалізують техніку через якісь несправності. Частіше людина продає якісний продукт через те, що терміново знадобились гроші або, наприклад, вона дозріла до того, щоб придбати ще потужніший та більш коштовний пристрій.

      Проте ризики все одно існують, тому, вирішивши купити ноутбук з рук, ви повинні або самостійно розбиратись у апаратних характеристиках, або попрохати експерта допомогти вам у цьому питанні. Адже перший власник не завжди розуміється в характеристиках ПК, його плюсах та мінусах, а саме придбання часто здійснювалось за принципом - взяв, що перше сподобалось або на що вистачило грошей.

Другий ринок Епла

Скупки, ремонтні майстерні, комісійні магазини

      У комісійній крамниці можна придбати непоганий потриманий ноутбук з гарантією, оскільки часто такі магазини знаходяться при сервіс центрах електроніки. Сюди техніка потрапляє або від перших власників, або це можуть бути пристрої, відновлені після якихось поломок. Такі комісійні точки надають від 3 до 90 діб гарантійного періоду на свої товари. При цьому продавцями там виступають переважно професіонали комп'ютерної сфери, як i можуть надати вичерпну інформації про загальний стан та технічних параметрах обраної моделі.

      Інтернет - невичерпне джерело можливостей для придбання вживаних ноутбуків. Тут можна зустріти як прямих власників, так і перекупників. Цей спосіб придбання техніки є найризикованішим, оскільки знаходячи вигідний варіант у іншому місті, поїздка за ним може бути економічно нецільною, а купуючи наугад, можна отримати "кота в мішку". Щоб зменшити ризики, рекомендуємо скористатися такими загальними правилами покупок через Інтернет:

  • попрохайте продемонструвати ноутбук та його технічний стан через відеозв’язок (Skype, Viber та інші месенджери);
  • дослідіть рейтинг продавця за відгуками та кількістю успішно здійснених угод;
  • уважно вивчіть саме оголошення: продавці, які дбають про свою репутацію, зазвичай вказують всі наявні недоліки техніки;
  • скористайтеся всіма можливими механізмами захисту угод, запропонованими торговим сервісом.

Важливо! Якщо ви не впевнені у порядності продавця, ніколи не переказуйте гроші авансом, скористайтеся послугою платежу при отриманні.

Магазини постлізингової техніки

      В даний час в Україні можна придбати електронну техніку з країн Європи, і портативні комп'ютери не стали винятком. Ноутбуки з Європи - це апарати, якими користувалися раніше корпоративні компанії. Великі європейські компанії зазвичай укладають договори оренди комп'ютерної техніки для свого офісу, і по закінченню терміну лептопи повертаються виробнику. Потім ці пристрої проходять ретельну багаторазову перевірку працездатності, відновлюються та надходять у продаж.

Ноутбуки б/в з Європи поділяються на 2 класи залежно від стану:

Клас «А»
Ноутбуки у ідеальному косметичному стані, не мають візуальних ознак експлуатації.

Клас «Б»
ПК відрізняються наявністю мінімальних слідів користування та внутрішніми деталями/системами у 100% робочому стані.

Покупка вживаних ноутбуків з Європи характеризується такими перевагами:

  • всі машини проходять ретельну перевірку комплектуючих і систем;
  • покупець отримує повністю працюючий комп'ютер з документальним підтвердженням працездатності;
  • більшість постачальників пост-лізингової техніки встановлюють операційну систему, завдяки чому користувач отримує ноутбук, повністю готовий до роботи;
  • ціна ноутбуків з Європи набагато нижча за нову техніку і навіть менше за аналогічні вживані моделі в Україні;
  • на такі пристрої обов'язково надається гарантія 3 – 6 місяців.

Ноутбуки бувалого використання

Як вибрати вживаний ноутбук і на що слід звертати увагу при купівлі

      Перш за все ми пропонуємо звернути увагу на загальні характеристики, які впливають на вибір дійсно якісного пристрою. На сьогодні лептоп без 2-ядерного процесора – це вже калькулятор, отже:

  • Для сучасних завдань процесор повинен бути типу Core i5 і вище. Ми робимо акцент саме на процесори Intel, оскільки такі ноутбуки більш надійні та довговічні;
  • Мінімум 4ГБ гігабайт оперативної пам’яті. Зараз ноутбуки з об'ємом ОЗУ менше 4ГБ втратили свою актуальність, оскільки це мінімальна вимога операційної системи;
  • Якщо ви не плануєте працювати з графікою, обробкою відео, 3D моделюванням та іншими складними завданнями, а також грати у відеоігри, то краще наявність саме вбудованої, а не дискретної відео-картки. Тому що у цьому випадку дискретне відео буде марною витратой грошей;
  • Накопичувач. В основному використовуються два основних формати – HDD і SSD.. Більш сучасні SSD не мають обертаючихся частин, не потребують охолодження, з ним пристрій працює помітно швидше і без зайвих енергозатрат. HDD диски більш старого формату, як правило, дешевше, але зазвичай більш ємні;
  • Матриця. Стандартний розмір екрана – 14 дюймів. Це оптимальний розмір у разі, якщо ви використовуєте ноутбук як стаціонарно, так i мобільно. Якщо ж більшу частину часу ноутбук буде стояти на столі, краще обрати екран 15 дюймів або більший – за таким зручніше працювати. Для частої роботи на мандрах краще обмежитись розміром екрана 12 – 13 дюймів, оскільки такі ноутбуки, як правило, помітно легше i компактніше. Краще обрати матовий екран, оскільки він не блимає на сонці, не залишає слідів пальців, i працювати за таким ноутбуком помітно приємніше.

      При виборі б/в ноутбука важливо звернути увагу на його візуальні характеристики, які можуть розповісти вам багато цікавого. Перш за все слід перевірити лептоп на наявність/відсутність тріщин і сколів. Якщо такі дефекти будуть виявлені, це свідчить про те, що апарат падав або був підданий удару. Від таких варіантів краще відмовитися, оскільки з часом при експлуатації можуть виявитися найнеочікуваніші проблеми.

      Потертості і глянець на клавішах і поблизу touchpad свідчать про інтенсивне використання клавіатури.

      Обов'язково перевірте, як підіймається дісплей. Не повинно бути помітних хитань і вигинань корпусу. Якщо такі "симптоми" все ж таки є, ви можете стикнутися з проблемами у кріпленнях або самих петлях.

      Клавіатура. Якщо вона не обтерта, то ноутбуком користувались у бережливому режимі. Це ж можна сказати і про монітор. На ньому не повинно бути жодних плям, точок, битих пікселів, а матриця повинна бути достатньо яскравою.

Працездатність пристрою можна перевірити наступним чином:

  • Накопичувач. Жорсткий диск не повинен мати битих секторів (це можна визначити за допомогою спеціальних програм);
  • Корпус. При роботі лептопа нахилить пристрій спочатку ліворуч, потім праворуч – не повинно спостерігатися перешкод у зображенні;
  • Клавіатура. Відкрийте Word-овский документ або звичайний блокнот i починайте нажимати всі посполиті клавіши, так ви виявите неробочі;
  • Перегрівання. Перевірте процесор i вiдеокарту на температуру. Це можна зробити за допомогою спеціального тесту, наприклад програми Aida64;
  • Акумулятор. Перевірте працездатність акумуляторної батареї. Це можна зробити за допомогою тієї ж програми AIDA64, де вказана ступень зносу i час залишкової роботи. Або просто певний час поробите на ноутбук – заряд батареї повинен зменшуватися лінійно i поступово.

      Дотримуючись запропонованих нами порад при виборі б/в ноутбука, ви зможете придбати якісний пристрій за ціною, значно меншою, ніж нові аналоги.