Контейнерні перевезення – один із найнадійніших і економічних способів транспортування. Сьогодні логістика неможлива без цього формату доставки.
Також не варто забувати про митне оформлення вантажу. Обов'язково потрібно дотримуватися всіх юридичних тонкощів.
Колись запровадження контейнерів справило справжню революцію у міжнародній торгівлі. Малком Маклін, американський підприємець, подарував цю ідею світовій спільноті, після чого був оголошений Міжнародною залою морської слави «Людиною сторіччя». У день його похорону контейнерні судна всього світу подали пам'ятний сигнал.
Контейнерний спосіб відкрив дорогу великій кількості вантажів. Особливо це актуально для морських перевезень. Далекі відстані пред'являють підвищені вимоги до безпеки вантажу й у разі морської доставки вони зростають.
Дорогою вантаж можуть супроводжувати шторми та інші обставини. Набагато простіше і надійніше — закріпити вантаж у контейнері та вільно переміщати його при вантажно-розвантажувальних роботах, ніж організовувати систему кріплення на судні та у кожному конкретному випадку. У цьому система кріплення всередині контейнера визначається строгими регламентами.
Підготовка контейнера
- Контейнер повинен бути технічно справним та придатним для перевезення конкретного вантажу. В один контейнер можуть укладатися лише вантажі, сумісні за фізико-хімічними властивостями.
- Навантаження на контейнер має розподілятися рівномірно. Що стосується неоднорідними по масі вантажами діють правила. Найважчі предмети та частини вантажів розміщуються ближче до центру, легші — у торець або поверх важких. При цьому важкі вантажі не можна укладати на легкі, а рідини не повинні поміщатись на тверді вантажі.
- При перевезенні важкого неподільного вантажу обов'язково перевіряється точкове навантаження різні частини контейнера. За жодних обставин більше 60% вантажу не повинно бути сконцентровано на площі, що становить менше половини довжини контейнера. При необхідності зосереджене навантаження розподіляють по більшій площі, використовуючи бруси.
Затарка вантажу
Затарка вантажу також регламентується правилами для подальшого зручного та швидкого розвантаження. Окремими цифрами визначається відстань між вантажем та дверима контейнера. Воно має дозволяти двері безперешкодно відчинятися. Для цього при укладанні вантажу необхідно залишати вільний простір від 3 до 5 см.
Фіксація положення здійснюється розпірками, брусками, щитами та ланцюгами. При цьому пристрої для кріплення не повинні пошкоджувати сам контейнер або вантаж. Наприклад, заборонено прибивати вантажі, як і механізми їхнього кріплення.