
Затишне і м'яке покривало або плед — вірний «супутник» домашнього інтер'єру. Цей текстиль добре зігріває, дарує комфорт, декорує та надає «родзинки» м'яким меблям. Підібрати плед в дім на ваше ліжко чи затишний диван на сайті https://polotenca.ua/ua/pledy/ магазину рушників Polotenca.ua можна з натуральних чи штучних матеріалів. Саме тканина, її експлуатаційні властивості беруться до уваги.
Як вибрати плед
Щоб вибрати якісний матеріал для пледа, вивчіть їх головні види та особливості, переваги. І синтетика, і натуральні тканини мають свої плюси. В інтернет-магазині Polotenca.ua можна підібрати актуальні моделі високої якості, які роблять із різних матеріалів.
Вибір матеріалу
Як зрозуміти, плед із якого матеріалу краще? Потрібно розібратися з їхніми ключовими властивостями. Різні види пледів шиють із синтетичних чи натуральних матеріалів. На ринку є місце і тим, і іншим пропозиціям. До штучних тканин відносяться:
- акрил;
- мікрофібра;
- велсофт;
- поліестер.
Кожен матеріал з перерахованих може похвалитися зносостійкістю та практичністю, простотою догляду. Натуральні тканини (бавовна, шовк, бамбук, вовна та інші) радують екологічністю, пропускають повітря, але не є настільки міцними та довговічними. Пледи зі штучних матеріалів як зразок комфорту та практичності На перше місце за експлуатаційними властивостями виходить мікрофібра. Це синтетика нового покоління, яка успішно комбінує поліамід та поліестер. До переваг виробу з мікрофібри відносяться:
- висока міцність;
- простота догляду - передбачене звичайне прання;
- гігроскопічність - швидко поглинає вологу та висихає;
- стійкість кольору;
- висока теплоізоляція.
Плед - зразок м'якого і комфортного, практичного і недорогого покривала. Єдиний недолік – накопичення статичної електрики. Але його можна нівелювати під час використання антистатика.
Плед із штучних матеріалів
Не менш популярний м'який фліс дуже затишний і теплий. Саме пледи з цього матеріалу — найкращі та недорогі для холодної пори року. Фліс дуже теплий і легко конкурує з натуральними тканинами за рахунок:
- Високої стійкості до механічних впливів.
- Простоти догляду та відмінного вигляду - пледи не мнуться і легко піддаються пранню.
- Гіпоалергенності.
- Стійкості до сонячних променів - текстиль не вигоряє, не втрачає забарвлення та чіткості принта протягом довгих років.
- Невеликої ваги, легкості.
- Біологічної стійкості - у моделях з флісу не заводиться моль, не утворюється пліснява.
На замітку! Щоб пледи зі штучних матеріалів не електризувалися, прополіскуйте їх із застосуванням антистатичних пом'якшувальних засобів. І ще один представник синтетичних матеріалів для пошиття пледів — штучне хутро. Це гідна альтернатива натуральному. Пледи з хутра:
- добре зігрівають;
- не бояться вологи;
- мають велику різноманітність кольорів;
- не цікаві молі;
- легко чистяться;
- не викликають алергічних реакцій.
Натуральні матеріали: варіанти та переваги
Стовідсоткова бавовна - лідер у списку. Це вид матерії, яка відмінно підходить для теплої пори року. - Екологічні, «дихаючі», затишні і тактильно приємні. Вони приваблюють легкістю, невагомістю, гіпоалергенністю, простотою догляду, довговічністю. Виробники пропонують моделі з різною фактурою – гладкою або рельєфною. Особливо популярні жаккардові пледи з вишуканим плетінням. Зносостійкість та експлуатаційні властивості покращуються при додаванні до бавовни поліестеру.