Вихованець, незалежно від того чи утримується він у будинку або квартирі, повинен регулярно вигулюватися. Під час прогулянки собака задовольняє природну потребу, отримує вітамін D, витрачає енергію, що накопичилася та ін. Крім того, прогулянки сприяють адекватному розвитку скелетної мускулатури тварини. Але! Саме під час прогулянок існує великий ризик укусу кліща, особливо з квітня по жовтень. Тому обробка собак від кліщів – це першочергове завдання для кожного господаря вихованця.
Кліщі – переносники небезпечних хвороб
Ці членистоногі є переносниками цілого ряду збудників небезпечних та гостропротікаючих хвороб, як для людей, так і для тварин. Справа в тому, що з потеплінням кліщі ведуть активний спосіб життя і знаходяться в пошуках здобичі. Серед їхніх жертв переважно дика фауна – кролики, миші, білки, лисиці та ін. Ці тварини часто є резервуарами для розвитку величезної кількості збудників.
Живлячись зараженою кров'ю, кліщ вбирає в себе порцію збудників, чия концентрація з часом прямо пропорційно збільшується. У результаті виходить, що один кліщ, який одного разу вкусив дику білку, здатний заразити десяток свійських тварин або людей. Для собак укус може загрожувати розвитком такого захворювання, як бабезіоз (піроплазмоз).
Піроплазмоз (бабезіоз) у собаки. Основні симптоми
Дане захворювання характеризується гострим перебігом. Для нього властива яскраво виражена клінічна картина, а саме:
- різке підвищення температури;
- зміна кольору сечі (стає темно-червоного кольору);
- почастішання дихання та пульсу;
- зниження апетиту;
- блювання;
- діарея (стул стає жовтуватим);
- пригнічення/підвищене занепокоєння.
Кліщі віддають перевагу місцям з більш тонкою і еластичною шкірою, куди не дістане сама тварина. Часто членистоногих знаходять у ділянці губ, подушечках лап, поруч із вухами.
Чим краще обробляти собаку від кліщів?
На сьогоднішній день розроблено лінійки акарицидних препаратів різної форми застосування (спреї, краплі, таблетки, нашийники), які успішно захищають вихованців. Який вид препарату підібрати саме для Вашого вихованця? На це запитання Вам відповість ветеринар під час консультації.
Звертаємо Вашу увагу на те, що обробка собак від кліщів повинна виконуватись систематично, щоб запобігти можливому зараженню. Дешевше і практичніше періодично застосовувати акарицидний препарат, ніж лікувати наслідки укусу.
Собаку вкусив кліщ. Що робити?
Якщо така неприємна ситуація все ж таки сталася. То необхідно насамперед витягти кліща. Ви можете це зробити самостійно, але краще звернутися до ветеринарної клініки Терра вет у Харкові (23 серпня). Невміле видалення кліща в домашніх умовах може спричинити те, що ротовий апарат кліща залишиться в рані, що збільшує ризики зараження вихованця.
Якщо Ви все ж таки видалили кліща самостійно, то його обов'язково необхідно помістити в герметичний посуд (можна зробити аналіз кліща) і максимально швидко потрапити у ветклініку для обробки місця укусу, а в подальшому для дослідження на наявність того чи іншого збудника зразків крові вихованця, з якого зняли ектопаразита.
Рекомендації ветеринара
Запобігти неприємним наслідкам можна тільки виконуючи регулярну обробку собак від кліщів. Крім того, будьте уважні до свого вихованця, оглядайте його після прогулянки, особливо важливо для довгошерстих порід. Бережіть своїх домашніх улюбленців!